Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Pohnúť sa k hrdosti, ekonomickej stabilite a plynulej zmene myslenia

Rok 2014 označujú kapitáni nášho poľnohospodárstva za prechodný. Nové programovacie obdobie sa nestihne ani rozbehnúť a to dnes aktuálne už bude písať minulosť v prezentáciách štatistov, ktorí budú hodnotiť jeho ekonomické prínosy, ale aj to, čoho sa v budúcnosti vyvarovať. Z prózy všedných dní nás vytrhnú spomienky na minulosť. Vstupujeme do obdobia výročí, ktoré na dlhé obdobie poznamenali vývoj nášho chlebového odvetvia.

S odbitím nového roku to bude presne päť rokov, čo sa Slovensko vzdalo svojej národnej meny. Aby sa tak stalo, museli sme vôbec vstúpiť na spoločný, pol miliardami obyvateľov pretkaný trh, v ktorom sa učíme pozvoľne kráčať.

Desať rokov po vstupe si zvykáme na to, že Únia nie je pre naše poľnohospodárstvo polobohom, hrobárom, alebo záchrancom, ale praobyčajným stolárom. Takým, ktorý vyrobí rám a obrazy do neho maľujeme už my. Svojim talentom, skúsenosťou, nadhľadom. Žiadna kaša sa nejedáva taká horúca, ako sa navarí. A pokiaľ sa v Únii niečo pripraví a ešte aj naservíruje, trvá to určitý čas. Nech je nám príkladom naša nová poľnohospodárska europolitika, ktorá získala od jej predstavenia v októbri 2011 po jej tohtoročné schválenie podobu, ktorá dáva nášmu poľnohospodárstvu šancu.

Takú, po ktorej voláme už štvrťstoročie. Toľko ubehlo od premeny ekonomického a spoločenského kurzu, ktorý spôsobil absolútnu zmenu postavenia roľníka. Akoby sme stále nenašli správny kľúč, ktorý dokáže naštartovať motor, ktorý pohne s odvetvím smerom k hrdosti, ekonomickej stabilite a plynulej zmene myslenia.

Malý krok môžeme vykonať už v budúcom roku. Spoliehajme sa na svoje myslenie, intuíciu, hľadajme stabilitu v obchodných partneroch, ktorým sa môžeme bez ostychu pozrieť do očí.

Verím, že malým krôčikom Vám k tomu budú pomáhať aj aktivity, ktoré portál poľnoinfo.sk reprezentujú. Aktuálne spravodajstvo, ale aj z konferencie, ktoré sa stali ďalšou nohou stability portálu.

Našim inzerentom ďakujem za dlhodobú priazeň, čitateľom za to, že sú a partnerom a kolegom, že mám možnosť s Vami spolupracovať.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik zHN
agrarnik zHN
20. január 2014 10:04

Aj socializmus bol prechodným obdobím a padol a zrejme toto čaká aj tento gaunersko-oligarchicko-aristokraticky buržoazny systém pod vedením sociálnej neistoty