Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Z domova Zaujímavosti

Podnikateľ Peter K., ktorý odpadmi znečisťoval pôdu, skončil vo väzbe

Podnikateľ Peter K., ktorý odpadmi znečisťoval pôdu, skončil vo väzbe

Podnikateľ Peter K., ktorý odpadmi znečisťoval a kontaminoval pôdu v okolí mesta Levoča, skončil vo väzbe. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti s tým, že v prípade dokázania viny hrozí podnikateľovi trest odňatia slobody v trvaní až ôsmich rokov.

„Peter K. odpady zmiešaval s hnojivom a tieto umiestňoval na viaceré poľnohospodárske pozemky, za čo bol vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove obvinený zo spáchania zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi a z prečinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia,“ uvádza polícia.

Dopĺňa, že obvinenie bolo súčasne vznesené aj právnickej osobe za prečin ohrozenia a poškodenia životného prostredia.

Po viac ako ročnom vyšetrovaní, ktoré sa opieralo o znalecké dokazovanie, boli zhromaždené všetky potrebné dôkazy na určenie rozsahu protiprávneho konania a tiež dôkazy o určení zodpovedných osôb za tento stav. Vyšetrovanie podľa polície zatiaľ preukázalo protiprávne konanie v rozsahu najmenej šiestich miliónov eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

5 komentárov

 1. blank
  SHR
  30. mája 2020

  A za vrazdu 6 rokov?

  Odpovedať
 2. blank
  jm
  30. mája 2020

  Pán redaktor aké konkrétne nebezpečné látky boli zistené ?

  Odpovedať
 3. blank
  Pišta
  31. mája 2020

  Skončia vi väzba aj tí, ktorí znečisťujú ovzdušie ? Šoféri aút , majitelia fabrík …?

  Odpovedať
 4. blank
  Starý Gazda
  3. júna 2020

  tiež by ma zaujimalo ake konkretne ZLUčUNINY a z akej vyroby to boli lebo v našom ololidostali pokuty aj za hnojenie maštalnym hnojom stažovatelia a ochranari su nevyspitatelny ked je to odpad z našej vyroby tak kam ho asi mali dat asi do laguny pre dalšie generacie

  Odpovedať
 5. blank
  jm
  3. júna 2020

  To dúfam že sa nejedná o maštaľný hnoj a ostatné produkty z neho.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.