Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Po piatich rokoch sa stretnú poľovníci

Poľovníci z celého Slovenska sa stretnú na Celoštátnej poľovníckej výstave s medzinárodnou účasťou v Nitre. Celoštátnu výstavu organizuje Ministerstvo pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja SR v spolupráci so Slovenskou poľovníckou komorou raz za päť rokov, naposledy sa konala v roku 2011 v Bratislave.

“Aj preto ju poľovníci vnímajú ako olympiádu, na ktorej môžu vystaviť rekordné trofeje a získať cennú medailu,” skonštatoval prezident Slovenskej poľovníckej komory Tibor Lebocký. Celoštátna výstava sa uskutoční na výstavisku Agrokomplexu od 9. do 12. júna tohto roka.

Prvý deň výstavy bude Dňom poľovníckej odbornosti. V piatok 10. júna sa uskutoční Deň slovenského sokoliarstva a poľovníckej kynológie. Prvý víkendový deň bude patriť Dňu poľovníckej kultúry a výstavu ukončí v nedeľu 12. júna Deň poľovníckeho umenia. Okrem zaujímavého sprievodného programu môžu návštevníci počas štyroch dní vidieť vystavené zlaté trofeje hlavných poľovných druhov raticovej zveri a šeliem ulovených za posledných päť rokov na Slovensku. Spestrením podujatia bude výstava abnormalít, ktoré dokáže vytvoriť príroda, poľovníckych zástav, či diorámy so zverou v prirodzenom prostredí slovenskej prírody a zverou žijúcou mimo nášho územia. Expozícia Múzea vo Svätom Antone ponúkne Sieň úcty a slávy slovenského poľovníctva, zbierku historických a pytliackych zbraní, exponáty abnormalít a trofej neznámeho strelca. K sprievodným akciách podujatia budú patriť aj ukážky a prezentácia poľovníckej kynológie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
13. jún 2016 23:03

Ako sa môže niekto tešiť z niečoho k čomu nepriložil ruku okrem stisknutia spúšti na zbrani.A ešte možno postavenia posedu. Skôr by sa mali zamyslieť nad škodamy na poliach.