Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Farmári sa musia vysporiadať so zmenou klímy, hovorí Fico

Farmári sa musia vysporiadať so zmenou klímy, hovorí Fico
insert_photoJuraj Huba - poľnoinfo.sk

Celoslovenská prehliadka a výstava odrôd, ochrany a výživy rastlín, poľnohospodárskej techniky a poľnohospodárskych zvierat sa začala včera (7. júna 2016) v Dvoroch nad Žitavou v okrese Nové Zámky. Na tohtoročnom 5. ročníku Celoslovenských dní poľa sa stretli zástupcovia 54 osivárskych firiem a predajcov agrochémie so 744 založenými pokusmi a 110 vystavovateľov poľnohospodárskej techniky.

„Výstava je jedinečná v tom, že sa pripravuje rok dopredu a každoročne sa rozširuje. Pred slovenskými poľnohospodármi stojí obrovská výzva súvisiaca so zmenou klímy. Budú sa jej musieť prispôsobiť novými plodinami a spôsobmi zavlažovania. Práve táto výstava by im mala byť nápomocná,“ skonštatoval počas otvorenia premiér Robert Fico.

Počas dvoch dní ponúkajú vystavovatelia prehliadku poľných pokusov odrôd poľnohospodárskych plodín, ochrany a výživy rastlín i poľnohospodárskej techniky. Súčasťou Celoslovenských dní poľa je expozícia hospodárskych zvierat spojená so súťažou v orbe konským záprahom. Pozemok vyčlenený pre Celoslovenské dni poľa patrí poľnohospodárskemu podniku Združenie agropodnikateľov, družstvo, v Dvoroch nad Žitavou. Organizátori očakávajú, že podujatie navštívi zhruba 6000 farmárov z celého Slovenska.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
10. jún 2016 19:41

Ano, pan premier, GMO budeme pestovat a potom vas nakrmime. Dufam, ze potom uz budete mat dost.