Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Otvorenie automatu v Bratislave pod patronátom Becíka

Otvorenie automatu v Bratislave pod patronátom Becíka
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - automat na mlieko v Dvoroch nad Žitavou otváral minister zdravotníctva Richard Raši spolu s predsedom družstva ZAD Dvory nad Žitavou Stanislavom Becíkom.

Letmý pohľad na mapu mliečnych automatov, ktorú uverejnilo poľnoinfo.sk, nám hovorí, že mnohé oblasti Slovenska, ako Ponitrie, alebo okolie Trnavy, máme pokryté mliečnymi automatmi vo väčšom rozsahu. Sú ale regióny, napríklad od Nových Zámkoch na juh, kde by ste dávkovač na surové kravské mlieko našli len veľmi ťažko.

Podnikateľskú príležitosť, ale i poskytnutie kvalitného surového kravského mlieka vycítili i v ZAD Dvory nad Žitavou.

“Prvý automat s mliekom, z nášho podniku, sme otvorili v marci tohto roku. Vtedy sme sľúbili, že kvalitnú produkciu mlieka poskytneme i občanom z iných regiónov. Dnes sme otvorili automat v Komárne a v najbližšom období pribudnú tieto zariadenia v Hurbanove a v obciach okresu Nové Zámky,“ povedal pre poľnoinfo.sk Stanislav Becík, predseda ZAD Dvory nad Žitavou a propagátor myšlienky predaja surového kravského mlieka z automatov.

V zariadení v Komárne si budú môcť zákazníci kúpiť i ingrediencie na výrobu syra, alebo recepty.

ZAD Dvory nad Žitavou iniciuje otvorenie automatu na surové kravské mlieko aj v Bratislave. Ten by sa podľa bývalého ministra pôdohospodárstva, mal otvoriť v pondelok o 13.00 v blízkosti zdravotníckych zariadení na Kramároch. Tento automat bude vôbec prvý na území hlavného mesta.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - automat na mlieko v Dvoroch nad Žitavou otváral minister zdravotníctva Richard Raši spolu s predsedom družstva ZAD Dvory nad Žitavou Stanislavom Becíkom.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
11. máj 2010 7:43

Na trhovisku na Miletičovej už dávno funguje automat na surové kravské mlieko. Becík sa zas chce zviditeľniť, už idú voľby.

lolo
lolo
11. máj 2010 18:39

ale na mileticke to stoji euro za liter a na kramaroch? asi 50centov ako vo vacsine takych po slovensku. Na vychode v tych pojazdnych som to videl aj za 40 centov… Ale najlepsie vybavenie maju v tom automate v Dvoroch nad Zitavou. 4 druhy roznych mliecnych bakterii na vyrobu syra,… Celý komentár »