Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Ohlasy na program podpory spotreby mlieka sú pozitívne

Ohlasy na program podpory spotreby mlieka sú pozitívne
insert_photoObjav mlieko

Bratislava 18. marca (TASR) – Ohlasy na propagačný a informačný program na podporu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, ktorý sa rozbehol s podporou Európskej komisie (EK) 12. januára, sú pozitívne. Uviedla generálna sekretárka Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ) Zuzana Nouzovská dnes na tlačovej konferencii.

Aktivitami programu je podľa nej najťažšie zaujať mládež. Preto pokračujú s propagáciou mlieka v tínedžerských časopisoch, printových médiách, spotoch v rádiu a TV, ale aj v priestoroch kín, kaviarňach a fitness.

“Pripravujeme pre túto cieľovú skupinu virtuálny spot na internete ako významnom voľnošíriteľnom médiu, aby si informácie o mlieku mládež sama preposielala. Spot by mal byť na prelome marca a apríla umiestnený na internete,” avizovala.

I keď deti v materských školách nie sú pre propagáciu mliečneho programu v porovnaní s mládežou zložitou cieľovou skupinou, nepodceňujeme ju, dodala výkonná riaditeľka Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) Margita Štefániková. V komunikácii s najmenšími deťmi zaváži viac emocionálna a racionálna stránka podania informácií. Okrem detských časopisov a spotom v médiách sa pripravuje pre základné školy 55 výjazdov autobusom s logom Objav mlieko po Slovensku, školy sa musia o výjazd prihlásiť. Zábavné testy a hry na podporu vyššej spotreby mlieka nájde mládež na CD a plagátoch. Materské školy môžu navštíviť bábkové divadlo programovo zamerané na propagáciu mlieka. Zájdeme aj na lôžkové oddelenia nemocníc a zariadení voľného času, kde chceme prístupnou formou osloviť hlavne najmenších, dodala riaditeľka.

Nositeľmi programu sú SMZ a SZPM. Program spolufinancujú EK (50 %), rezort pôdohospodárstva SR (30 %) a sektory prvovýroby a spracovania mlieka prostredníctvom prostriedkov združených v Mliečnom fonde (20 %).

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Objav mlieko

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments