Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Novým ministrom je Zsolt Simon (životopis)

Dnes prezident vymenoval ministrov novej vlády. Ministrom pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja SR sa podľa očakávania stal Zsolt Simon za stranu Most – Híd.

Zsolt Simon sa narodil 26. augusta 1970 v Rimavskej Sobote. V roku 1993 absolvoval štúdium na Prevádzkovo ekonomickej fakulte Vysokej školy zemědělskej v Brne.

Po ukončení školy v rokoch 1993-1994 podnikal v poľnohospodárstve ako samostatne hospodáriaci roľník. V roku 1995 založil a stal sa konateľom spoločnosti AGROTRADE, s.r.o., ktorej predmetom činnosti sa stala poľnohospodárska prvovýroba. V roku 2000 prostredníctvom firmy AGROTRADE spol. s.r.o. Padarovce spoluzaložil firmu Agroobchod-družstvo so sídlom v Tornali.

Od 16. októbra 2002 do 4. júla 2006 bol Zsolt Simon členom slovenskej vlády a ministrom pôdohospodárstva SR. Do funkcie ho nominovala ako svojho člena Strana maďarskej koalície (SMK).

Vo voľbách 2006 získal mandát poslanca NR SR za SMK. V roku 2009 z poslaneckého klubu SMK a aj z SMK vystúpil a v júli 2009 vstúpil do novovzniknutej politickej strany Most-Híd, ktorú po odchode z SMK založil Béla Bugár. Na ustanovujúcom sneme tejto vtedy mimoparlamentnej politickej strany 11. júla 2009 zvolili Zsolta Simona za jej podpredsedu.

Autor článku: poľnoinfo.sk a TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments