Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Nový predseda SPPK: Nie sme žiadni agrobaróni

Nový predseda SPPK: Nie sme žiadni agrobaróni
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - nový predseda SPPK Emil Macho (vľavo).

Delegáti XXXI. valného zhromaždenia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory si vo štvrtok (3. mája 2018) zvolili nového predsedu najväčšej samosprávnej organizácie roľníkov.

„Vo voľbe predsedu hlasovalo 134 delegátov. Emil Macho získal od delegátov 83 hlasov a Alexander Pastorek 51 hlasov,“ uviedol po tajnej voľbe nového predsedu SPPK Peter Benčúrik, predseda volebnej komisie.

Emil Macho pracuje od roku 2009 ako generálny riaditeľ Agropodniku Trnava. Od roku 2012 bol podpredsedom RPPK v Trnave a posledné volebné obdobie aj ako člen predstavenstva SPPK.

„Sme na prahu prelomového obdobia a nie je to klišé. Žijeme v období, keď musíme zabojovať za podstatu nášho agropotravinárskeho sektora,“ povedal Emil Macho pri svojom predstavení pred voľbami predsedu SPPK.

Podľa jeho príhovoru sú veľké farmy kostrou nášho poľnohospodárstva.

„Vyrábame, zamestnávame, staráme sa o krajinu. Nie sme žiadni agrobaróni. Veľké poľnohospodárske podniky berme na Slovensku ako výhodu a pozitívum v rámci Európskej únie,“ uviedol Emil Macho.

Ten do budúcnosti považuje za dôležité vypracovanie národnej pozície k Spoločnej poľnohospodárskej politike po roku 2020 a reálnu a dlhodobú koncepciu slovenského agropotravinárskeho sektora.

„V rezorte je množstvo stavovských organizácií. Chýba nám prirodzená autorita. Buďme ňou a prirodzeným partnerom ministerstva a vlády,“ uviedol Emil Macho.

Jeho cieľom je, aby v roku 2019 dosiahla suma štátnej pomoci pre poľnohospodárstvo minimálne 70 miliónov eur.

Emil Macho bol zvolený za predsedu SPPK na tri roky. Podpredsedom SPPK za poľnohospodárstvo je Miroslav Štefček, predseda Poľnohospodárskeho družstva Ludrová a za oblasť potravinárstva Marian Šolty, predseda predstavenstva Levických mliekární.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - nový predseda SPPK Emil Macho (vľavo).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
11 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
srandista
srandista
3. máj 2018 20:16

nie nie agrobaróni ……agrožraloci

Poznámka...
Poznámka...
3. máj 2018 22:07

Ak nie ste ziadni agrobaroni, tak prečo sa obhajujete, že nie ste? (iba ak by ste nimi boli

Malý farmar
Malý farmar
4. máj 2018 1:19

„Vyrábame, zamestnávame, staráme sa o krajinu“, koľko klamstva v jednej vete 🙁 🙁 🙁
Čo vyrábate? Nie potraviny, ale burzové komodity… Koľko zamestnávate na ha? A ako sa staráte o krajinu? 150 hekrarovou monokulturou repky?

Fero
Fero
4. máj 2018 6:06

Hanbite sa!-predchádzajúci diskutéri,predsedovi ajpodpredsedom zelame vsetko najlepšie aby sa imdarilo zlepšiť situáciu v agrorezorte! Nech im Pán Boh pomáha!

beata
beata
4. máj 2018 6:47

Prajem veľa úspechov novému vedeniu 🙂

Antifero
Antifero
4. máj 2018 6:49

Slovami, ktoré odzneli v článku sa zlepšiť situácia v poľnohospodárstve nepodarí. Naozaj nie. A ešte jedno: Neber meno Božie meno nadarmo.

Jano
Jano
4. máj 2018 12:43

Za 12 rokov podnikania v poľnohospodárstve nedostal som cent na rozvoj firmy, lebo všetko zožrali agrobaróni. Jazdím na 40 ročných strojoch a tohto roku som si dovolil kúpiť nový traktor. Čaká má 7 rokov bezsenných nocí, nakoľko úver, ktorý som si bol nútený zobrať treba splácať. A agrobaróni majú traktory… Celý komentár »

DoesntMatter
DoesntMatter
4. máj 2018 13:41

Všetci sa tu pobime, aspoň otvoríme priestor pre cudzí tovar a cudzincov, čo to tu pokúpia. Výsledok celého bude: budeme na návšteve vo vlastnej krajine…

Anonym
Anonym
4. máj 2018 14:58

Cudzi agrobaron alebo slovensky- je to jedno.

Realista
Realista
4. máj 2018 17:28

Jano bud rad ze si nedostal dotacie na stroje lebo by ta to vyslo drahsie ako ten uver co si dostal a drzim palce

Sesto666
Sesto666
4. máj 2018 20:03

Jano, to si este dobre na tom. Niektori dostali aj popapuli.