Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z ekonomiky

Nie je dôležité len predať, ale aj zabezpečiť kvalitný servis

Nie je dôležité len predať, ale aj zabezpečiť kvalitný servis
insert_photopoľnoinfo.sk

Spoločnosť Agrotyp Ružomberok, už ako napovedá miesto jej sídla, sa zameriava najmä na poľnohospodárov v horských a podhorských oblastiach. Známa je aj ovčiarom, ktorým neraz pomohli vyriešiť problémy s poľnohospodárskou technikou. Do roku 2002 bola spoločnosť zameraná hlavne na predaj náhradných dielov pre roľníkov a od tohto obdobia aj ako dovozca a predajca poľnohospodárskej mechanizácie.

Do vysokohorských podmienok ponúkajú talianske traktory BCS, nakladače nemeckej značky Schäffer Lader a známe rakúske stroje na zber krmovín Pöttinger.

„Pri traktoroch BCS, ktoré využívajú poľnohospodári v horských oblastiach, máme certifikovaný servis na Slovensku. Pri spoločnosti Schäffer Lader ide o nakladače, ktoré šetria opotrebovanosť pneumatík, majú nízku spotrebu nafty, ale i jednoduchú obsluhu,“ hovorí Branislav Raška, spolumajiteľ spoločnosti Agrotyp Ružomberok.

Spoločnosti AGROTYP ale nejde len o o predaj stroja zákazníkovi. Ako tvrdí, veľmi dôležitý je servis.

„Nie je umenie len predať, ale zabezpečiť aj kvalitný záručný a pozáručný servis, ako aj rýchlu dostupnosť náhradných dielov“ hovorí.

Veľmi dôležitým aspektom pre firmu AGROTYP je spokojnosť zákazníka s uvedenou technikou, ako aj so službami, ktoré mu poskytujú.

Branislav Raška pozná ovčiarov a ostatných roľníkov hospodáriacich vo vysokohorských oblastiach naozaj dobre. Veď s nimi spolupracuje od roku 1992 a preto sa im snaží vždy nájsť najvhodnejšie riešenie.

Foto poľnoinfo.sk – Spoločnosť ponúka praktické riešenia pre hospodárov v horských a podhorských výrobných podmienkach.

„Zákazník nám povie o čo má záujem, aký stroj hľadá, koľko je ochotný investovať a my sa mu snažíme nájsť optimálne riešenie. Snažíme sa byť nápomocní aj pri financovaní novej mechanizácie. Porovnávame podmienky lízingových spoločností, aby poľnohospodár mal čo najmenšie finančné zaťaženie. Snažíme sa dodatočne ponúknuť takú zľavu, aby farmár stroj nepreplatil, aj keď ho kupuje napríklad cez lízing,“ povedal Branislav Raška.

Veď ako hovorí, zložitá ekonomická situácia sa dotýka naozaj všetkých a práve poľnohospodári a dodávatelia vstupov by sa mali vedieť vzájomne podržať.

Foto poľnoinfo.sk: Agrotyp sa zúčastňuje podujatí, kde môžu jej techniku obdivovať aj najmenší.

„Ovčiarstvo má obrovskú perspektívu. Veď o tom hovorí aj nárast kvality výrobkov. Veľmi si vážim prácu našich poľnohospodárov, ktorí dokážu vyrobiť kvalitné výrobky za oveľa ťažších podmienok, v porovnaní s poľnohospodármi v zahraničí “ uviedol B. Raška.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments