Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Zaujímavosti Zo sveta

Nemecko: Poľnohospodári protestovali proti plánovaným opatreniam

blank

Tisícky poľnohospodárov protestovali v utorok vo viacerých nemeckých mestách proti plánovaným vládnym opatreniam v oblasti životného prostredia a ochrany klímy, ktoré podľa nich ohrozujú ich živobytie. Informovala o tom agentúra AP.

Farmári traktormi obmedzili dopravu vo viacerých mestách. Najväčšie zhromaždenie s účasťou približne 6000 ľudí sa konalo v západonemeckom meste Bonn, kde sídli nemecké ministerstvo poľnohospodárstva, uviedla agentúra DPA.

Demonštranti sa podľa DPA obávajú, že plánované opatrenia na lepšiu ochranu hmyzu, divej zvery a udržanie čistoty podzemnej vody ohrozujú finančnú životaschopnosť najmä tradičných rodinných fariem.

Nemecká vláda v septembri prijala balíček opatrení na ochranu životného prostredia a zvierat, uvádza na svojej webovej stránke týždenník Spiegel.

Protesty sa konali v 17 mestách vrátane hlavného mesta Berlín, Mníchova, Erfurtu, Hannoveru, Stuttgartu, Freibugu či Lipska. Organizátorom je iniciatíva „Land schafft Verbindung“.

Ministerska poľnohospodárstva Julia Klöcknerová vyjadrila pochopenie so situáciou poľnohospodárov, no povedala, že zmeny v oblasti poľnohospodárskej politiky sú nevyhnutné.

Niekoľko stoviek demonštrantov vrátane poľnohospodárov a klimatických aktivistov z Nemecka a Francúzska sa v utorok zhromaždilo pred budovami európskeho parlamentu v Štrasburgu, aby vyjadrili nesúhlas s návrhom reformy Spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej únie (CAP). Informovali o tom agentúra DPA a portál Euractiv. V Štrasburgu sa v pondelok začalo plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. blank
    realista
    23. októbra 2019

    rovnaké protesty zasiahli aj Holandsko ….aj tam už majú farmári „plné zuby“ samozvaných „zelených“ odborníkov na poľnohospodársku výrobu….

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.