Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

NAKA mala zadržať troch zamestnancov MPRV, jedného PPA a kandidáta na poslanca za OĽaNO

NAKA mala zadržať troch zamestnancov MPRV, jedného PPA a kandidáta na poslanca za OĽaNO
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - budova PPA v Bratislave.

Národná kriminálna agentúra zasahuje v priestoroch Pôdohospodárskej platobnej agentúry a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. NAKA na sociálnej sieti predpoludním informovala, že akcia prebieha od skorých ranných hodín s krycím názvom “TAJOMNÍK” v Bratislave, Senci a Hornom Mýte (okres Dunajská Streda). Polícia informuje o piatich zadržaných osobách.

Podľa informácií portálu poľnoinfo.sk Národná kriminálna agentúra mala zadržať troch zamestnancov MPRV SR, jedného zamestnanca PPA a aj kandidáta na poslanca za OĽaNO, ktorý sa v roku 2020 do parlamentu nedostal.

Zadržaní

Medzi zadržanými má byť podľa zdrojov portálu poľnoinfo.sk Zuzana Nouzovská, generálna riaditeľka služobného úradu agroministerstva, Martin Ondráš, poradca ministra pôdohospodárstva a Vincent Danko, riaditeľ odboru príslušného orgánu k platobnej agentúre, ktorý spadá pod generálneho tajomníka služobného úradu MPRV SR.

Medzi zadržanými má byť aj Jozef Kiss, generálny riaditeľ PPA.

Piatym zadržaným by podľa informácií poľnoinfo.sk mal byť Peter Majtán, ktorý v roku 2020 kandidoval na poslanca za hnutie OĽaNO z miesta 63. Do NR SR sa vtedy nedostal.

Disponujeme s overenou informáciou od nášho zdroja, že Majtán mal byť v úzkom prepojení s Martinom Ondrášom. Podozrenia súvisia so zneužívaním finančných prostriedkov z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu v dispozícii Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky.

“Vo veci je začaté trestné stíhanie za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, obzvlášť závažný zločin subvenčného podvodu, obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločin vydierania,” uviedla Polícia.

V tejto súvislosti polícia informuje o piatich zadržaných osobách.

“V rámci realizácie boli vykonané tri domové prehliadky u podozrivých osôb a päť prehliadok iných priestorov v budove Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, budove Pôdohospodárskej platobnej agentúry a v sídelných priestoroch dotknutej obchodnej spoločnosti. Počas výkonu doposiaľ realizovaných zaisťovacích úkonov nedošlo k zraneniu osôb ani ku škode na majetku,” informuje Facebook PZ SR.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - budova PPA v Bratislave.

5 2 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Andrej
Andrej
22. jún 2023 16:01

Ak už silou mocou chcete komentovať politickú príslušnosť zadržaných, tak buďte objektívni. Medzi zadržanými je totiz aj Martin Ondáš, kandidát za stranu PS.

realista
realista
23. jún 2023 7:52
Odpoveď na  Andrej

PS bolo vo vládnej koalícii? Buďme objektívny…

A úplne objetívny môžeme byť až sa zistí KTO, S KÝM a ZA KOĽKO….

Andrej
Andrej
23. jún 2023 9:13
Odpoveď na  realista

Kandidát ako kandidát a vôbec neriešim tú, či onú stranu. Moja poznámka bola náznakom smerom k tomuto portálu, že by sa mal vyvarovať akejkoľvej manipulácie bulvárneho charakteru. A utekať čo najďalej od komentárov, ktoré sú viac politickými ako odbornými. Žiaľ, Poľnoinfo sa dosť často zapredáva takýmto lacným metódam.

no hrúza
no hrúza
23. jún 2023 11:18

jednoducho Mária.

prechádza z tragédie do frašky a späť

Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
3. január 2024 18:38

A “aležebrutálnasmeráčka” GR služobnéhoi úradu MPRV SR NOUZOVSKÁ ,ktorá sa (ako inak) zahniezdila ako zástupca riaditeľa NPPC a riaditeľka finančného /ekonomického odboru NPPC -to je tiež a čisto politický nominant a niekdajšia “pravá ruka” a sopjka Zmatečnej !!!