Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Najdôležitejšie je riešenie vysokých cien energií

Najdôležitejšie je riešenie vysokých cien energií
insert_photoMPRV SR - okrúhly stôl

Vysoké ceny energií, inflácia a ďalšie vstupy, ktoré priamo ovplyvňujú ceny potravín, boli témou okrúhleho stola zástupcov producentov potravín, obchodných reťazcov a predstaviteľov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Informuje tlačový odbor MPRV SR.

„Išlo o pokračovanie separátnych rokovaní s obchodnými reťazcami a domácimi potravinármi s cieľom nájsť spoločné riešenie na podporu domácej produkcie potravín. Dnešný okrúhly stôl na pôde MPRV SR za účasti ministra Samuela Vlčana bol prerušený, keďže prítomní sa zhodli, že len riešenie vysokých cien energií pre výrobné podniky, ale aj pre obchodníkov môže posunúť rokovanie k téme zlepšenia dodávateľsko-odberateľských vzťahov a podpora predaja domácich potravín,“ informuje MPRV SR.

Slovenskí potravinári v súčasnej dobe čelia bezprecedentnému nárastu cien energií, čo spôsobuje ďalší rast odbytových cien potravín.

“V tomto období preto očakávame návrhy razantných a rýchlych riešení, ktoré by zmiernili krízu a zabránili ďalšiemu zatváraniu prevádzok alebo obmedzovaniu potravinárskej výroby. Okrem zastropovania cien energií, prípadne kompenzácií strát žiadame vládu, aby v prípade núdze s dodávkami zemného plynu garantovala jeho dodávky celému potravinárskemu výrobnému reťazcu. Zároveň by mali vláda a poslanci pracovať aj na odbúravaní administratívnej záťaže, znižovaní poplatkov a zlepšovaní konkurencieschopnosti zmenou vyhlášok, ktoré sú oproti iným krajinám oveľa prísnejšie,“ informovala nedávno vo svojej tlačovej správe Potravinárska komora Slovenska.

Agrorezort v tlačovej správe uviedol, že momentálne pripravujú spolu s rezortom hospodárstva a financií riešenie aktuálnej situácie.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPRV SR - okrúhly stôl

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments