Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Na veľtrhu Záhradkár sa predstaví 150 vystavovateľov

Na veľtrhu Záhradkár sa predstaví 150 vystavovateľov
insert_photoExpo Center

Na 19. ročníku veľtrhu záhradkárskych potrieb Záhradkár, ktorý dnes (streda, 10. apríla) otvorili v areáli trenčianskeho výstaviska EXPO CENTER, sa počas troch dní predstaví na ploche 3050 metrov štvorcových (m2) 150 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Veľtrh dopĺňajú výstavy Včelár, Zdravý životný štýl a Poľovníctvo. TASR o tom informovala Ivana Ridékyová z oddelenia marketingu EXPO CENTER, a. s., Trenčín.

Veľtrh podľa nej ponúka nielen bohatý sortiment záhradkárskych potrieb a pomôcok, ale aj úžitkové a okrasné rastliny, osivá, postrekové látky, minerálne hnojivá, skleníky a malú poľnohospodársku techniku.

„Pre návštevníkov sú pripravené prednášky a semináre k záhradkárskej problematike, novinky v odrodovej skladbe, ukážky vyrezávania ovocia a zeleniny, špeciálne ovocné druhy, ako aj ukážky rezu ovocných stromov, ukážky výsadieb nádob na okná, jarného aranžovania, poradňa ovocinárska a ochrany rastlín a právna poradňa. O vysokej odbornej úrovni veľtrhu svedčí aj účasť predsedu Slovenského zväzu záhradkárov Eduarda Jakúbeka a čestného predsedu tejto organizácie Ivana Hričovského, ktorý povedie prednášku Aktuálne práce v ovocnej záhrade na jar,“ uviedla Ridékyová.

Prehľad v sortimente včelárskych potrieb a včelích produktov prinesie na 17. ročníku výstavy Včelár 22 vystavovateľov na ploche 300 m2.

„Vďaka úzkej spolupráci organizátorov so Slovenským zväzom včelárov môžu návštevníci počas výstavy získať nielen cenné skúsenosti a nové poznatky prostredníctvom odborných prednášok, ale aj ochutnať med a medovinu. Pre návštevníkov sú pripravené prednášky Využitie znášky a kočovanie, Včelie produkty, Ošetrovanie včelstiev počas roka, Význam včely medonosnej pre prírodu a človeka, Nové smery vo včelárstve, prezentácia úľových zostáv a spracovanie včelích produktov. Počas výstavy sa uskutoční aj odborný včelársky seminár, kde ocenia zaslúžilých včelárov a budú diskutovať na témy Súčasná situácia vo včelárstve v SR, Ošetrovanie včelstiev počas roka, Nové smery vo včelárstve a Správna výrobná prax,“ dodala Ridékyová.

Výrobky zdravej výživy, prírodných liečiv, prírodnej kozmetiky, bio čajov a bio produktov predstaví návštevníkom 15. ročníku výstavy Zdravý životný štýl.

„Na celkovej ploche 380 m2 sa predstaví 40 vystavovateľov. Aj tento rok sa v rámci výstavy uskutoční Medzinárodná vedecká konferencia Ošetrovateľstvo a zdravie VII, ktorú organizuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v spolupráci s Fakultou zdravotníctva Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne a Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek,“ doplnila Ridékyová.

 Na 6. ročníku výstavy poľovníckych potrieb Poľovníctvo sa na ploche 750 m2 predstaví 24 vystavovateľov poľovníckych potrieb – zbraní, nožov, poľovníckeho oblečenia, obuvi a doplnkov i odbornej literatúre.

„Nielen pre najmenších návštevníkov budú zaujímavé vystúpenia trubačov a sokoliarskej skupiny Strednej odbornej školy lesníckej z Banskej Štiavnice a prehliadka poľovníckych psov. Počas výstavy sa uskutoční seminár Slovenskej poľovníckej komory na témy Aktuálne informácie z poľovníckej legislatívy (novela zákona, vyhlášky), Financovanie poľovníckej samosprávy na Slovenska a Médiá a mediálna komunikácia v poľovníctve,“ uzatvorila Ridékyová.

 Veľtrh a výstavy sú pre verejnosť otvorené denne od 9. do 18. hodiny a 13. apríla do 16. hodiny.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Expo Center

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments