Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Na Spiš sa vracia tradícia spracovania mäsa

Na Spiš sa vracia tradícia spracovania mäsa
insert_phototauris.sk

Ako informovala agentúra SITA v priemyselnej zóne Podskala v Spišskej Novej Vsi v pondelok oficiálne otvorili novú výrobnú prevádzku spoločnosti Tauris MäsoSpiš. Po štyroch rokoch sa tak tradícia výroby a spracovania mäsa vracia do Spišskej Novej Vsi.

„V novom špedično-výrobnom závode v Spišskej Novej Vsi bude do konca februára pracovať 100 ľudí. Táto výrobná jednotka sa bude špecializovať na domáce produkty, špeciality hlavne slovenského pôvodu,“uviedol podľa agentúry SITA prezident spoločnosti Eco Invest Milan Fiľo, ktorej súčasťou je aj skupina Tauris Group.

V prvej fáze začína nový závod s výrobou mletého mäsa a domácich špecialít, ako sú slanina a klobásy. V druhej etapy, začiatkom budúceho roku, sprevádzkujú novú nárezovú linku.

Známe Spišské párky sa však v Spišskej Novej Vsi vyrábať nebudú. Tie sa aj naďalej budú vyrábať v Rimavskej Sobote. Tá by mala zabezpečiť stále rastúci dopyt po týchto výrobkoch. Súčasťou závodu Tauris MäsoSpiš v Spišskej Novej Vsi je aj logistické a distribučné centrum. Celková investícia do nového závodu dosiahne 4,5 mil. eur.

Otvorenie nového výrobného závodu v Spišskej Novej Vsi v priemyselnej zóne Podskala privítal aj primátor Ján Volný.

„Tá investícia je taká masívna, že určite sa neinvestuje s výhľadom na štyri roky. Mám informáciu, že ešte chcú ďalej investovať do technológie, takže predpokladám, že je to dlhodobá investícia,“ uviedol primátor.

Otvorenie nového výrobného závodu Tauris MäsoSpiš je podľa primátora dôležité aj preto, lebo ide o druhého väčšieho investora v priemyselnej zóne Podskala, ktorý vybudovalo mesto. Tohto roku uplynuli štyri roky od zatvorenia pôvodného závodu MäsoSpiš, ktorý podľa primátora svojho času zamestnával až okolo 200 ľudí.

Pôvodný mäsospracujúci závod v Spišskej Novej Vsi otvorili ešte v roku 1953. Skupina Tauris Group momentálne disponuje tromi výrobnými závodmi v Nitre, Rimavskej Sobote a v Spišskej Novej Vsi.

Okrem toho prevádzkuje sieť 50 maloobchodných predajní a vlastný veľkosklad s mäsom a mäsovými výrobkami. Obrat skupiny dosahuje 78,5 milióna eur. Na Slovensku zamestnáva 750 ľudí. Po nabehnutí plnej výroby v Spišskej Novej Vsi ich bude celkovo 850.

Autor článku: webnoviny.sk
Zdroj obrázku: tauris.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments