Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

SPF by pre reformu ESO mohol prísť o pobočky

Vládna reforma ESO môže priniesť zmeny aj v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) naznačil, že regionálne odbory SPF by mohli byť zrušené. Vyplýva to z ministerských analýz.

“Myslíme si, že dokážeme urobiť určité úpravy, ktoré dokážu priniesť veľmi slušné úspory v oblasti regionálnych pobočiek, ktoré sú schopné byť zastupiteľné aj s časťou ich personálu na pozemkových úradoch,” povedal Kaliňák.

Činnosti regionálnych odborov SPF a pozemkových úradov podľa neho na seba nadväzujú. Centrála SPF by však mala existovať aj naďalej.  

Kaliňák naďalej odmieta zverejniť analýzu štátnych inštitúcií, ktoré by pod tlakom úspor mali prejsť reorganizáciou, zlučovaním alebo by mali byť zrušené. “Je to nevyhnutné preto, aby tie organizácie stále fungovali,” vysvetlil.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik z HN
agrarnik z HN
7. november 2013 8:22

Správne všetko treba centralizovať len škoda, že do Paštikárni pri Dunaji. najlepšie by bolo do Bruselu a tú mafiu na Búdkovej rozprášiť veď je to dnes len realitná kancelária oligarchov a politickej mafie.

realista
realista
7. november 2013 12:14

nepovažujem to za šťastné rozhodnutie, myslím si že sieť pracovísk štátnej správy v pôsobnosti MPRV SR čo sa týka SPF a PPA je dobre optimalizovaná už v minulosti aj keď vždy je niečo zlepšiť. Čo mi vadí je vytvorenie odborov okresných úradov -pozemkových a lesných – čakal som skôr koncentráciu… Celý komentár »