Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z domova Zaujímavosti

Na čele poľnohospodárskej univerzity bude prvý raz žena

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 1566
UniCredit Bank 2018

Novou rektorkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa stala Klaudia Halászová, doterajšia dekanka Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva. Dnes o tom rozhodol akademický senát školy.

„V oblasti vedy a výskumu bude vedenie FZKI klásť dôraz na kvalitné výstupy, úzke napojenie aktivít fakulty na podnikateľskú sféru a orgány štátnej správy a samosprávy,“ uviedla Klaudia Halászová pre univerzitné periodikum v roku 2016, po opätovnom zvolení za dekanku FZKI.

Pri dnešnom prejave dekanka, podľa Nitrianskych novín, deklarovala potrebu načúvať a reagovať na pripomienky, ktoré súvisia s rozvojom školy.

Okrem Klaudie Halászovej kandidovala na post rektorky Magdaléna Lacko-Bartošová z Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov, Elena Horská, dekanka Fakulty ekonomiky a manažmentu a Oľga Roháčiková, dekanka Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja.

Novozvolená rektorka patrila spolu s Oľgou Roháčikovou ku kandidátom, ktoré na zasadnutí senátu nedokázali reagovať na otázku študenta v angličtine.

Doc. Ing. Klaudia Halászová, PhD má 45 rokov. V roku 1997 získala titul Ing. vo fytotechnickom odbore – Ochrana životného prostredia. Od mája 2012 viedla Fakultu záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre. V roku 2014 jej bol udelený vedecko-pedagogický titul docent.

Súčasný rektor poľnohospodárskej univerzity Peter Bielik končí vo funkcii v lete. Na čele školy je už dve volebné obdobia a SPU viedol od roku 2010.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1286 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.