Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jeseň LEFT
Branding VUB 2020 Jeseň RIGHT
Branding VUB 2020 Jeseň TOP
Z domova Zaujímavosti

Munícia z prvej svetovej vojny ostala zakliesnená v diskoch traktora

Munícia z prvej svetovej vojny ostala zakliesnená v diskoch traktora

Nález neznámej munície na dvore poľnohospodárskej firmy vo Vyšnom Orlíku v okrese Svidník bol v stredu (28. 10.) predpoludním nahlásený na linku 158. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Na miesto bola podľa jej slov vyslaná policajná hliadka zo Svidníka.

„Traktorista pracujúci vo firme traktorom vykonával diskovanie poľa a po skončení práce sa vrátil so strojom na dvor poľnohospodárskeho družstva. Nevedomky však doniesol aj muníciu, ktorá bola zakliesnená do diskov traktora. Miesto nálezu munície policajná hliadka zabezpečila, a to až do príchodu krajského pyrotechnika,“ uviedla Ligdayová.

Ako povedala, pyrotechnik po príchode na miesto určil, že ide o rakúsky delostrelecký granát z obdobia prvej svetovej vojny, a muníciu prevzal na zneškodnenie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Polícia SR - Prešovský kraj

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1594 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.