Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

MPRV rozdelí zo štátneho rozpočtu pre agrosektor 76 mil. eur

MPRV rozdelí zo štátneho rozpočtu pre agrosektor 76 mil. eur
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR prerozdelí zo štátneho rozpočtu pre agrosektor sumu 76 miliónov eur. Štátna pomoc dosiahne 60,45 milióna eur, národné podpory 8,13 milióna eur a na rezervu pôjde 7,42 milióna eur. Oznámil to vo štvrtok na brífingu minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD).

„Na jednej strane sme prevzali krajinu s najhoršími verejnými financiami, ale dávame druhú najvyššiu sumu zo štátneho rozpočtu za 30 rokov pre sektor pôdohospodárstva, 76 miliónov eur. Keď k tomu pripočítame 30 miliónov eur, ktoré idú z pohľadu odpustenia sociálnych odvodov a plus ďalšie opatrenia, ktoré počas roka chystáme pre celý agrosektor, sme tak v situácii, že pri najhorších verejných financiách dávame najvyššiu sumu zo štátneho rozpočtu,“ povedal agrominister.

Spresnil, že zo štátnej pomoci pôjde na tzv. zelenú naftu 32 miliónov eur, na platby poistného v prvovýrobe 8 miliónov eur, na mimoprodukčné funkcie lesov 8 miliónov eur, na poľnohospodársku prvovýrobu a rybolov 8 miliónov eur, na likvidáciu mŕtvych hospodárskych zvierat dva milióny eur a na kontrolu úžitkovosti hospodárskych zvierat 1,2 milióna eur.

Dodal, že z národných podpôr pôjde na tzv. verejnoprospešný účel 2,33 milióna eur (opeľovacia činnosť včiel, kompenzácia strát na zvieratách a zariadeniach na chov zvierat). Na služby verejného záujmu pôjde 5,8 milióna eur (chov zubrov, chránený chov plemien koní, Slovenské poľnohospodárske múzeum).

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments