Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z ekonomiky

Mliečne výrobky chce v Rimavskej Sobote opäť vyrábať Gemermilk RS

Gemerská mliekareň v Rimavskej Sobote, ktorá v apríli uzatvorila svoje brány a prepustila posledných viac ako 40 zamestnancov, bude onedlho opäť vyrábať. Mliečne výrobky tam chce produkovať spoločnosť Gemermilk RS, ktorá sa stala novým majiteľom objektov i technológií.

Podľa konateľa spoločnosti Ľubomíra Užíka výrobu by chceli obnoviť v čo najkratšom čase. Všetko ale závisí od získania dokumentov potrebných na začatie produkcie. Z liniek mliekarne by mala odchádzať celá škála výrobkov ako maslo, syry, tvaroh aj sušené mlieko. Nepôjde však už o taký objem výroby, ako tomu bolo pred rokmi. V mliekarni by mohlo nájsť prácu od 20 do 50 ľudí.

Gemerská mliekareň vznikla v roku 1993, jej história však siaha do 50. rokov uplynulého storočia. V roku 2006 kúpila podnik francúzska mliekarenská spoločnosť Senoble a Gemerská mliekareň sa stala najväčším výrobcom sušeného mlieka a masla na Slovensku.

Senoble tento rok uzatvorila aj mliekareň vo Zvolene, ktorú kúpila v roku 2005. Produkciu oboch následne sústredia pod jednu strechu do závodu Mliekoservis vo Zvolene, ktorý francúzska spoločnosť získala na konci minulého roka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments