Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Mičovský prišiel o šéfku komunikácie

Mičovský prišiel o šéfku komunikácie
insert_photoTASR - Anežka Šrojta Hrdá s ministrom pôdohospodárstva a šéfom politickej strany Máme toho dosť!

Dnešným dňom skončila svoje pôsobenie na ministerstve pôdohospodárstva šéfka komunikácie Anežka Šrojta Hrdá. Novým povereným riaditeľom odboru komunikácie a marketingu sa stal Daniel Hrežík.

Doterajšia riaditeľka tlačového odboru Anežka Šrojta Hrdá, pôsobila na rezorte od 15. júna 2020 do 1. marca 2021.

Anežka Šrojta Hrdá prišla na agrorezort ako stranícka nominantka niekoľko mesiacov po voľbách. Predtým pôsobila ako poslanecká asistentka predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča. Ten je zakladateľom hnutia OĽaNO a bratrancom Igora Matoviča. Spolu so súčasným štátnym tajomníkom agrorezortu Martinom Feckom rozbehli projekt politickej strany.

Príčinu náhleho odchodu Hrdej agrorezort nespresnil. Podľa medializovaných informácií však malo byť dôvodom hrubé porušenie pracovnej disciplíny.

Komunikačný a marketingový odbor MPRV SR povedie od dnes Daniel Hrežík. Poverený riaditeľ komunikačného tímu je absolventom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Hrežík pracuje na ministerstve od roku 2014, v poslednom období na pozícii hovorcu.

„Cieľom ministerstva je v najbližšom období personálne posilniť tlačový odbor a zlepšiť komunikáciu rezortu pre odbornú, ako i laickú verejnosť. Hovoriť a prezentovať sektor, ktorý dáva ľuďom chlieb, je mimoriadne dôležité. Tvrdá práca poľnohospodárov a lesníkov si zaslúži rešpekt. V agende agrorezortu je však množstvo výrazných tém názorovo polarizujúcich spoločnosť. MPRV SR si preto kladie za úlohu, zlepšiť vysvetľovanie kľúčových tém v pôdohospodárstve a objasniť dôvody diskutabilných činností, či už pri chove zvierat, agrotechnických operáciách, lesnom hospodárení, potravinárstve alebo napríklad v poľovníctve,“ hovorí Daniel Hrežík.

V plánoch MPRV SR je podľa tlačovej správy okrem posilnenia komunikačného tímu aj personálne rozšírenie kľúčových sekcií a odborov. Zmena sa dotkne aj dlhodobo poddimenzovanej sekcie poľnohospodárstva a vytvorí sa nová sekcia rezortnej informatiky, ktorej účelom bude optimalizácia verejných zdrojov a využitie moderných technológii v prospech našich poľnohospodárov, lesníkov, veterinárov a potravinárov. Bližšie plány prinesie organizačná zmena, ktorá bude účinná od 1. apríla 2021.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Anežka Šrojta Hrdá s ministrom pôdohospodárstva a šéfom politickej strany Máme toho dosť!

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Jozef z TT
Jozef z TT
2. marec 2021 15:09

Čo odhalili je „cukrúškový vzťah“ so šéfom lesníckej sekcie Tomčíkom? Táto bezcharakterná dáma sa presne hodí do tej OLANAckej bandy svetuškárov!

jozef R.
jozef R.
5. marec 2021 13:17

Zostatkový alkohol 0,3 prom. Dámy by si mali dávať viac pozor. U nich je odbúravanie alkoholu pomalšie ako u mužov. Môže akurát závidieť svojim kolegyniam v zahraničí. Tým by sa v takomto prípade vôbec nič nestalo. Vo väčšine krajín tolerujú do 0,5 promile. V GB a Írsku až 0,8.

Nohavica
Nohavica
5. marec 2021 17:55
Odpoveď na  jozef R.

…celkom dievčinu chápem, tamojšia situácia nie je nič pre triezveho…