Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Mičovský prezidentke povedal, že nespokojnosť vyplýva zo systémových zmien

Mičovský prezidentke povedal, že nespokojnosť vyplýva zo systémových zmien
insert_photofacebook MPRV SR

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) sa v utorok stretol s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, prerokovali aktuálne témy. Informoval o tom agrorezort na sociálnej sieti. Stretnutie otvorili otázkou potravinovej sebestačnosti.

“S pani prezidentkou sme sa zhodli na potrebe zásadnej zmeny, aby prostriedky z Európskej únie a štátneho rozpočtu využívali všetci pôdohospodári na produkciu potravín, ktorých máme v rámci sebestačnosti veľmi málo,” skonštatoval Mičovský.

Druhou témou bola spolupráca agrorezortu s Ministerstvom životného prostredia (MŽ) SR v otázke Muránskej planiny.

“V blízkej budúcnosti očakávame spoločný projekt riešenia daného územia,” avizuje minister.

Minister sa s prezidentkou rozprával aj o jej pláne vysadiť les na území TANAP-u, ktorý by pomohol pri znížení uhlíkovej stopy. Ako dodal minister, prezidentku pozval na medzinárodnú konferenciu Forest Europe, ktorá sa bude konať na jar budúceho roka. Zároveň ju poprosil o slávnostné otvorenie.

Agrorezort na sociálnej sieti tiež podotkol, že prezidentka sa zaujímala aj o nespokojných farmárov, ktorí v poslednom čase vyjadrujú svoje obavy o budúcnosť tohto hospodárskeho odvetvia.

“Táto nespokojnosť vyplýva zo systémových zmien, ktoré nastavujeme a ich jediným cieľom je zvýšenie domácej produkcie potravín,” ubezpečil prezidentku Mičovský.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: facebook MPRV SR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1552 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
anton julény
anton julény
14. októbra 2020 19:43

MPaRV miesto zjednotenia všetkých, ktorým na poľnohospodárstve záleží, vytvára prostredie, kde sa všetci navzájom hádajú a sporia, kde ich živí nejednoznačnosť a nekoncepčnosť konania ministerstva. Žiadna verejná diskusia, žiadna snaha o napĺňaní potrieb spoločnosti.

https://dennikn.sk/blog/2042128/polnohospodarstvo-kde-sa-stratilo-mparv/

DoesntMatter
Neregistrovaný
DoesntMatter
16. októbra 2020 12:01

S titulkom sa da iba suhlasit. Tento rezort uz ziadny system nema. Aj to je zmena.

jozef R.
Neregistrovaný
jozef R.
16. októbra 2020 13:05
Odpoveď na  DoesntMatter

Bol to rozvetvený systém úplatkárstva, ktorý sa začínal dohadzovačmi „ochotných“ podnikateľov a končil sa až pri špičkách štátnej agentúry a oligarchoch v pozadí. Ako mohla schéma fungovať v praxi? Podľa doterajších uznesení zo súdov či uniknutých informácií z vyšetrovania mal celý tento systém množstvo článkov a zložitú hierarchiu, ktorá mala… Celý komentár »

i.l.
Neregistrovaný
i.l.
16. októbra 2020 17:54

pan minister pekne r o s p r a v aaaaaaá.