Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jeseň LEFT
Branding VUB 2020 Jeseň RIGHT
Branding VUB 2020 Jeseň TOP
MPRV SR Z domova

Mičovský prezidentke povedal, že nespokojnosť vyplýva zo systémových zmien

Mičovský prezidentke povedal, že nespokojnosť vyplýva zo systémových zmien

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) sa v utorok stretol s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, prerokovali aktuálne témy. Informoval o tom agrorezort na sociálnej sieti. Stretnutie otvorili otázkou potravinovej sebestačnosti.

„S pani prezidentkou sme sa zhodli na potrebe zásadnej zmeny, aby prostriedky z Európskej únie a štátneho rozpočtu využívali všetci pôdohospodári na produkciu potravín, ktorých máme v rámci sebestačnosti veľmi málo,“ skonštatoval Mičovský.

Druhou témou bola spolupráca agrorezortu s Ministerstvom životného prostredia (MŽ) SR v otázke Muránskej planiny.

„V blízkej budúcnosti očakávame spoločný projekt riešenia daného územia,“ avizuje minister.

Minister sa s prezidentkou rozprával aj o jej pláne vysadiť les na území TANAP-u, ktorý by pomohol pri znížení uhlíkovej stopy. Ako dodal minister, prezidentku pozval na medzinárodnú konferenciu Forest Europe, ktorá sa bude konať na jar budúceho roka. Zároveň ju poprosil o slávnostné otvorenie.

Agrorezort na sociálnej sieti tiež podotkol, že prezidentka sa zaujímala aj o nespokojných farmárov, ktorí v poslednom čase vyjadrujú svoje obavy o budúcnosť tohto hospodárskeho odvetvia.

„Táto nespokojnosť vyplýva zo systémových zmien, ktoré nastavujeme a ich jediným cieľom je zvýšenie domácej produkcie potravín,“ ubezpečil prezidentku Mičovský.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: facebook MPRV SR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1581 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

4 komentáre

 1. anton julény
  14. októbra 2020

  MPaRV miesto zjednotenia všetkých, ktorým na poľnohospodárstve záleží, vytvára prostredie, kde sa všetci navzájom hádajú a sporia, kde ich živí nejednoznačnosť a nekoncepčnosť konania ministerstva. Žiadna verejná diskusia, žiadna snaha o napĺňaní potrieb spoločnosti.

  https://dennikn.sk/blog/2042128/polnohospodarstvo-kde-sa-stratilo-mparv/

  Odpovedať
 2. DoesntMatter
  16. októbra 2020

  S titulkom sa da iba suhlasit. Tento rezort uz ziadny system nema. Aj to je zmena.

  Odpovedať
  1. jozef R.
   16. októbra 2020

   Bol to rozvetvený systém úplatkárstva, ktorý sa začínal dohadzovačmi „ochotných“ podnikateľov a končil sa až pri špičkách štátnej agentúry a oligarchoch v pozadí.
   Ako mohla schéma fungovať v praxi? Podľa doterajších uznesení zo súdov či uniknutých informácií z vyšetrovania mal celý tento systém množstvo článkov a zložitú hierarchiu, ktorá mala zabrániť rozkľúčovaniu toku peňazí. Systém sem, systém tam.
   No takýto systém, za ktorým je zdá sa niekomu veľmi smutno je naozaj chvalabohu minulosť. Aj to je zmena.

   Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22443425/o-com-je-kauza-dobytkar-a-co-odhalila.html

 3. i.l.
  16. októbra 2020

  pan minister pekne r o s p r a v aaaaaaá.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.