Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Mičovský: Pokus o podplatenie M. Fecka sa týkal stopnutej zákazky

Mičovský: Pokus o podplatenie M. Fecka sa týkal stopnutej zákazky
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Údajný pokus o podplatenie štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martina Fecka sa týkal zákazky, ktorú šéf tohto rezortu Ján Mičovský (OĽANO) stopol. Vyhlásil to minister na stredajšom brífingu pred budovou parlamentu.

Mičovský: Rozhodli sa urobiť špinavý krok

Mičovský skonštatoval, že po svojom nástupe do funkcie stopol veľa obstarávaní a zákaziek s úmyslom dať ich preveriť.

„Zdá sa, že to bol rozumný krok, pretože aj táto zákazka bola jedna z tých, ktorá bola zastavená, a zdá sa, že miera trpezlivosti dotyčnej firmy bola prekročená a rozhodla sa urobiť ten špinavý krok, ktorý nie je v našej krajine výnimočný,“ priblížil.

Hlavným cieľom tejto vlády je podľa Mičovského ukázať, že Slovensko sa dá spravovať možno s chybami, ale čestne a poctivo, no zdá sa, že mnohí ľudia tomu nechcú uveriť. Preto si dovolili prísť ponúkať úplatok, keďže boli nespokojní s tým, že nedostali zákazku.

Minister verí, že orgány činné v trestnom konaní dotiahnu prípad do úspešného konca. Poďakoval tiež policajtom, že si robia svoju službu tak, ako sa od nich očakáva.

Podľa Fecka sa s úplatkom asi ozvali tí, „ktorým šliapli po otlakoch“. Keďže ide iba o podozrenie a spis je živý, nechcel prípad viac konkretizovať.

Päť percent alebo 60 tisíc v hotovosti

Polícia obvinila v rámci protikorupčnej akcie s krycím názvom Contract dvoch mužov, ktorí sa mali pokúsiť podplatiť Fecka. Ten s políciou spolupracoval, k odovzdaniu úplatku nedošlo. TASR o tom v stredu informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„Za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému mu mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60.000 eur v hotovosti,“ uviedol Slivka s tým, že obvinení sa mali skutku dopustiť ako spolupáchatelia.

Prípad sa týka Centrálneho údajového repozitára Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (ÚKSÚP) v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP – komplexný projekt pre manažment údajov“ v hodnote takmer 1,5 milióna eur.

Obvineným Petrovi Ch. a Miroslavovi S. podľa polície hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Realist
Realist
16. september 2020 20:00

Tento nas najlepsi minister ma lepsie vysledky ako minister vnutra jeho je normalne skoda na podohospodarstve. Keby bol na vnutre mozno uz pol slovenska sedi .

XOXO
XOXO
17. september 2020 11:03
Odpoveď na  Realist

Komentár za 5 bodov. 🙂

DoesntMatter
DoesntMatter
17. september 2020 17:32

Ráno sa zobudil a tak si povedal si: Kurva chlapi, robme to, v čom sme najlepší. Nech o nás konečne aj pozitívne napíšu.

CHZVIL
CHZVIL
17. september 2020 21:19
Odpoveď na  DoesntMatter

To by teda mali byť v opozícii …

Starý Gazda
Starý Gazda
17. september 2020 21:31

ked už neviem kam z konop pokazim všetko načo siahnem vyprovokujem zakaznika k uplatku a potom ho udam a prezentujem to ako zachrana AGROREZORTU viem si predstavit tu radost ked mu na to naleteli