Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Legislatíva Z domova

Mičovský: Odvolanie voči miliónovej pokute bude mať znovu odkladný účinok

blank

Odvolanie voči tzv. miliónovej pokute pre obchodné reťazce bude mať znovu odkladný účinok. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO) v súvislosti so schválením viac ako 100 legislatívnych zmien, ktoré by mali zlepšiť podnikateľské prostredie a pomôcť naštartovať ekonomiku SR po pandémii ochorenia COVID-19.

Zákon z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, označovaný aj ako lex korona, by mal byť schválený parlamentom na najbližšej schôdzi v skrátenom legislatívnom konaní.

„Potravinárstva sa týka odkladný účinok odvolania voči miliónovým pokutám, ktoré strácajú svoj výchovný význam a sú likvidačné. Myslím, že tu je veľmi primerane zavedená možnosť odvolania sa, teda odkladný účinok sa vracia a musia o tom rozhodnúť súdy. To je to najpodstatnejšie,“ priblížil Mičovský.

„Osobne si vážim, že práve pri konzultáciách pri niektorých ďalších opatreniach zo strany ministerstvo hospodárstva bola rešpektovaná naša vôľa neurýchliť viaceré návrhy, pretože ich budeme predkladať spolu s komplexnými novelami zákonov,“ poznamenal Mičovský.

Miliónová pokuta v schválenej legislatíve podľa ministra však zostáva.

Podľa vládou schváleného návrhu lex korona sa novelizuje zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami tak, že „poriadková pokuta je splatná do 30 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o jej uložení“. Konanie o uložení poriadkovej pokuty, ktoré začalo a právoplatne neskončilo do 30. júna 2020, sa má dokončiť podľa lex korona v znení účinnom od 1. júla 2020.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

 1. blank
  realista
  25. júna 2020

  A ako to pomôže Slovenským poľnohospodárom a potravinárom ?
  A ako to pomôže štátnemu rozpočtu ?
  nepomáhame náhodou tým ,čo nie sú tými čo by to najviac potrebovali napr.:
  https://finstat.sk/31321828

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.