Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Matečná: Máme vytvorený projekt zelenej nafty

Matečná: Máme vytvorený projekt zelenej nafty
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR bude Ministerstvu financií (MF) SR prezentovať spôsob, akým chce opäť zaviesť tzv. zelenú naftu. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) v reakcii na pokračujúcu nespokojnosť agrosamospráv pre nízke dotácie do agrosektora.

 „Hľadá sa technika, ktorá by nemala byť, nazvem to staromódna. My sa naozaj nechceme vrátiť k systému zamestnávajúcemu 300 colníkov, ako to bolo v minulosti, ktorí budú sedieť na družstvách a budú kontrolovať, či traktor (pomocou dotovanej nafty) odhŕňa sneh alebo pracuje na poli. K tomuto modelu sa nechceme vrátiť. Chceme podporiť systém intenzívnej výroby, to znamená vyššej kvality a väčšieho objemu výroby,“ vysvetlil Kažimír.

Predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Milan Semančík v stredu pred Úradom vlády SR vyhlásil, že predstavitelia združení v Rade poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv naďalej vyjadrujú obrovskú nespokojnosť s výškou štátnej pomoci na úrovni 1 milióna eur, namiesto požadovaných 70 miliónov eur, ktorú dostali pre tento rok v štátnom rozpočte.

Poľnohospodárstvo a potravinárstvo sú podľa ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej (nominantka SNS) odvetvia hospodárstva, ktoré by si vláda mala konečne všimnúť, pretože majú okrem produkcie potravín aj iné funkcie, ktoré v na Slovensku nie sú docenené.

„Netajím sa tým, že MPRV má vytvorený projekt tzv. zelenej nafty, snažíme sa stretnúť s ministrom financií, aby sme mu prezentovali celý projekt,“ reagovala na agrosamosprávy Matečná.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
24. január 2018 16:27

Vážená pani ministerka ,nie rozprávať ale konať treba. Zelená nafta tu už mala byť dávno . Systém môže fungovať aj bez colných úradníkov.

Farmarka
Farmarka
29. január 2018 8:03

„Chceme podporiť systém intenzívnej výroby, to znamená vyššej kvality a väčšieho objemu výroby,“ zo slov Kažimíra to zapácha diskrimináciou menších farmárov…

jm
jm
29. január 2018 12:04

Súdruh Kažimír by si mal uvedomiť ,že aká koľvek diskriminácia je zakázaná najvišším zákonom a to je Ústava SR. Rovnaké povinnosti ale aj práva pre veľkých ako aj malých majú platiť rovnako. Vo výzvach tomu tak určite nieje.

Anonym
Anonym
29. január 2018 16:28

„Netajím sa tým, že MPRV má vytvorený projekt tzv. zelenej nafty, snažíme sa s t r e t n ú ť s ministrom financií, aby sme mu prezentovali celý projekt,“ reagovala na agrosamosprávy Matečná. – to akože p. ministerka a p. minister n e ch o d i a spolu… Celý komentár »

agrarnik zHN
agrarnik zHN
30. január 2018 10:34

Pani Matečnej v tričku SNS sa bravúrne darí roľníkov kŕmiť kalerábmi. Rétorický výrazne sa posunula vpred, tak isto spĺňa náročné kritéria módnej polície. Žiaľ sedliakovi ponúka len vyprážané snehové guľe