Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Majú záujem o zníženie DPH na mlieko

Majú záujem o zníženie DPH na mlieko
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Prostredníctvom svojho nominanta na poste ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka chce ĽS-HZDS vo vláde a v ďalších orgánoch presadiť zníženie dane z pridanej hodnoty na mlieko pre jeho prvovýrobcov na 6 %. Uzniesol sa to dnes v Bratislave Ústredný klub pôdohospodárstva a rozvoja vidieka pri ĽS-HZDS.

Jeho predseda, exminister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa, na stretnutí s novinármi okrem iného zdôraznil, že pôjde aj o ďalšie protikrízové opatrenia, ktoré by mali pomôcť tomuto sektoru. Za kritický označil súčasný stav dojníc, ktorých počet je okolo 170.000, čo je polovica z počtu udávaného vedeckovýskumnou základňou na udržanie tohto odvetvia.

Europoslanec Peter Baco (ĽS-HZDS) tiež pripomenul, že podľa neoficiálnych odhadov sa kríza v krajinách Európskej únie podpísala aj na znížení spotreby mliečnych výrobkov, a to o 1,7 %. Spotrebitelia nakupujú menej a lacnejšie výrobky. Baco na pôde európskych inštitúcií presadzuje zavedenie minimálnej nákupnej ceny na surové kravské mlieko a ďalšie regulačné opatrenia, ktoré by napomohli, ak už nie rozvoju, tak aspoň záchrane tohto segmentu poľnohospodárstva.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments