Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Liptovskí poľnohospodári potrebujú zachrániť školu, ktorá im má vychovať odborníkov

Liptovskí poľnohospodári potrebujú zachrániť školu, ktorá im má vychovať odborníkov
insert_photoFacebook Stredná odborná škola polytechnická Liptovský Mikuláš

Členovia Liptovskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory dôrazne odmietajú rušenie SOŠ polytechnickej v Liptovskom Mikuláši. Informuje portál poľnoinfo.sk po dnešnom rokovaní valného zhromaždenia LPPK jej predseda Miroslav Štefček.

„V regióne Liptov pôsobí približne 500 poľnohospodárskych podnikov, ktoré zamestnávajú asi 1 560 osôb. Tvrdíme, že absolventi poľnohospodárskych odborov majú okamžité miesto v našich podnikoch,“ uvádza Miroslav Štefček, ktorý pôsobí aj ako podpredseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Žilinská župa pripravuje optimalizáciu siete škôl z ekonomických dôvodov. Rozhodnutie o zrušení školy padne už na najbližšom rokovaní krajského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční v pondelok – 3 júla. Miroslav Štefček je nahnevaný, že o likvidácii školy sa dozvedeli veľmi neskoro. Napriek tomu ubezpečuje, že urobia všetko preto, aby k jej zrušeniu nedošlo.

„Sme presvedčení, že nie je dôvod rušiť práve túto školu, ktorej absolventi odborov poľnohospodárskych a potravinárskych sú na trhu práce žiadaní. Absolventi tejto školy nachádzajú uplatnenie najmä v podnikoch prvovýroby ako agronóm, zootechnik, mechanizátor, opravár poľnohospodárskych mechanizmov, traktorista, dojič, dojička a v potravinárskych podnikoch ako pekár, mliekar a syrár,“ informuje Miroslav Štefček.

Delegáti Valného zhromaždenia LPPK dnes adresovali predsedníčke Žilinského samosprávneho kraja Erike Jurinovej a poslancom kraja list. Okrem argumentov na zachovanie školy pripomínajú, že kraj získal budovu školy s internátom od ministerstva pôdohospodárstva a preto by mala škola so 152 ročnou tradíciou prioritne slúžiť na vzdelávanie v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Facebook Stredná odborná škola polytechnická Liptovský Mikuláš

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments