Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Kodada mal manipulovať výpovede voči Kožuchovi, polícia to odmieta

Kodada mal manipulovať výpovede voči Kožuchovi, polícia to odmieta
insert_photoMPRV SR - Marek Kodada (s mikrofónom) spolu s obvinenými v kauze Dobytkár (Ľubomír Partika, najbližšie k objektívu a Juraj Kožuch v oranžovej košeli).

Kajúcnik v kauze Dobytkár Marek Kodada, svedčiaci ako jediný svedok proti bývalému generálnemu riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jurajovi Kožuchovi, mal manipulovať svoje výpovede počas vyšetrovania. Umožniť mu to mal vyšetrovateľ. Pre TASR to uviedol advokát Juraja Kožucha Roman Balco. Vyšetrovatelia tieto tvrdenia odmietajú.

Advokát tvrdí, že Kodada upravoval nezrovnalosti a chyby vo svojej výpovedi na základe prístupu k spisu.

“Doslova po každej výpovedi môjho klienta si ju prišiel do spisu prečítať a následne tú svoju upravil tak, aby opravil nezrovnalosti, ktoré môj klient namietal. Umožnil mu to vyšetrovateľ tým, že štatút svedka Kodadovi prisúdil až po poslednej výpovedi Juraja Kožucha. Tým vyšetrovateľ zabezpečil, aby si mohol kajúcnik spis prakticky nosiť domov a pripravovať si úpravy výpovede,” opísal Balco.

Dodal, že o manipulovaní výpovedí má dôkazy. Pripomenul, že obvinenie a obžaloba Juraja Kožucha je založená na výpovedi kajúcnika, ktorý sa priznal k úplatkom.

Polícia obvinenia advokáta odmieta.

“Vyšetrovatelia pracovnej skupiny Dobytkár odmietajú tvrdenia ohľadom akejkoľvek nezákonnej manipulácie so spisom a výpoveďami obvinených v uvedenej trestnej veci a k uvedeným tvrdeniam sa nebudú ďalej vyjadrovať,” reagovalo pre TASR Oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru (PZ) SR.

Počas akcie Dobytkár Národná kriminálna agentúra (NAKA) do polovice júla 2020 obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetci čelili obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MPRV SR - Marek Kodada (s mikrofónom) spolu s obvinenými v kauze Dobytkár (Ľubomír Partika, najbližšie k objektívu a Juraj Kožuch v oranžovej košeli).

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1553 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments