Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Jozef Bako a Dušan Janíček – Ocenené osobnosti SPPK

Jozef Bako a Dušan Janíček – Ocenené osobnosti SPPK
insert_photoSPPK - Predseda Emil Macho ocenil prácu Jozefa Baka (vľavo) a Dušana Janíčeka (v strede).

Predstavenstvo Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory ocenilo na svojom poslednom rokovaní dve významné osobnosti – Jozefa Baka a Dušana Janíčka. Obaja sa mimoriadnym spôsobom pričinili k rozvoju najväčšej agropotravinárskej samosprávy, ale aj agropotravinárstva ako takého.

Jozef Bako stál pri zrode SPPK v roku 1992 a následne pôsobil ako jediný stály riaditeľ Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Nitra, neskôr aj ako riaditeľ spoločného úradu pre RPPK Šaľa, Zlaté Moravce a Topoľčany.

Dušan Janíček je nestorom slovenského cukrovarníckeho priemyslu a niekoľko rokov pôsobil aj ako podpredseda SPPK pre potravinárstvo.

Predseda SPPK Emil Macho ocenil ich činnosť najmä pre samotných poľnohospodárov a potravinárov, perfektný prehľad v problematike a korektnú spoluprácu.

„Pán Bako je jeden z najlepších riaditeľov regionálnych komôr, ktorý sa vždy aktívne ozýval a pripomienkoval materiály. Takýchto riaditeľov by sme potrebovali aj v ďalších regiónoch Slovenska. Ďakujem aj Vám pán Janíček za neľahkú prácu priamo na centrále komory. Máme sa od Vás oboch ešte čo učiť,“ povedal pri ocenení Emil Macho.

Predseda Dozornej rady SPPK Róbert Kovács ocenil korektnú spoluprácu a najmä citlivý prístup Dušana Janíčka najmä v časoch, keď vzťahy medzi pestovateľmi cukrovej repy a producentmi cukru boli veľmi napäté.

Obaja ocenení rovnako poďakovali za spoluprácu a poznamenali, že keby nebolo poľnohospodárov, potravinárov a agropotravinárskej samosprávy, tak by neboli ani oni a ich práca v regiónoch.

„Držíme Vám palce a prajeme vám uši, ktoré Vás na ministerstve pôdohospodárstva budú počúvať a hlas, ktorý to následne bude presadzovať v Národnej rade SR,“ povedal pred členmi Predstavenstva SPPK Dušan Janíček.

Autor článku: Matej Korpáš, Tlačový odbor SPPK
Zdroj obrázku: SPPK - Predseda Emil Macho ocenil prácu Jozefa Baka (vľavo) a Dušana Janíčeka (v strede).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments