Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Hlina priviezol pred budovu PPA snežné delo

Hlina priviezol pred budovu PPA snežné delo
insert_photoTASR/Daniel Stehlík - Na snímke snežné delo počas zasnežovania v lyžiarskom stredisku Vrátna Malá Fatra v pondelok 27. novembra 2023.

Sneh na poliach je výhovorkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na nevyplácanie platieb poľnohospodárom. Uviedol to v piatok na brífingu poslanec Národnej rady SR za opozičnú stranu Sloboda a Solidarita Alojz Hlina pred bratislavskou budovou Pôdohospodárskej platobnej agentúry, pred ktorú priviezol snežné delo.

„Slovenskí poľnohospodári nemajú stále vyplatenú veľkú časť priamych platieb. Niekde na úrovni 40 % z celkového objemu bolo doteraz vyplatených, stále chýba 60 %. Dôvodov je viac, výhovoriek je plný batoh. Jedna z výhovoriek, ktorá sa objavuje v komunikácii pána ministra (pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča, pozn. TASR) je, že sa musia vykonávať kontroly,“ priblížil Hlina.

„Áno, to rešpektujem. Musia sa vykonávať kontroly. Ja som sa ho viackrát pýtal, prečo sa kontroly nevykonávajú, keď sa majú vykonávať. Rozprával sa so mnou ako s malým chlapcom, že sa tomu nerozumiem, že ako sa môžu robiť kontroly na poli, keď je 30 cm snehu,“ povedal opozičný poslanec.

Poznamenal, že práve túto zimu nebol takmer nikde sneh.

„Ja som pôvodom z Oravy a aj tam bol túto zimu sneh asi dvakrát, a keď bol, tak sa udržal asi dva dni. Tak by ma zaujímalo – nerobia sa kontroly a nevyplácajú sa platby, lebo bol sneh na poliach. Pýtam sa, že kde bol sneh? Na túto otázku som nedostal odpoveď, lebo minister na ňu nemá čo povedať, lebo je to len a len výhovorka,“ podčiarkol.

Oznámil zároveň, že doviezol pred budovu PPA snežné delo.

„Ak teda mieni vládna koalícia pokračovať v klamaní poľnohospodárov, prečo PPA nevypláca platby, tak nech snežným delom niečo zasnežia. Keď nenapadá sneh, snežnými delami sa sneh dá vytvoriť. Asi by toto bolo riešením – treba zasnežiť tie polia, ktoré mali byť kontrolované, aby tá výhovorka bola na mieste,“ dodal Hlina.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR/Daniel Stehlík - Na snímke snežné delo počas zasnežovania v lyžiarskom stredisku Vrátna Malá Fatra v pondelok 27. novembra 2023.

4 4 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Peter
Peter
16. február 2024 15:55

Hlina je čistý bl…c

realista
realista
19. február 2024 8:22

Skôr mal doviesť kopírku….to podľa mňa viac vystihuje situáciu farmárov.

A najmä zoznam ľudí, ktorí sú ochotní nastúpiť na pozíciu kontrolóra PPA pre regióny.