Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Zo sveta

Fendt ponúkne traktor s výkonom 500 koní

Fendt ponúkne traktor s výkonom 500 koní
insert_photo2 x MM press, s.r.o

V prvej dekáde júla predstavilo vedenie spoločnosti AGCO, pod ktorú spadá aj značka Fendt, nový výkonový rad traktorov Fendt 1000 Vario.

„Táto séria predstavuje úplne novovyvinuté traktory s výkonovým rozsahom  380-500 koní.  Nový rad traktorov využíva najmodernejšiu technológiu motora a prevodovky. Novinka bude k dispozícii na konci roka 2015,“ uviedol Martin H. Richenhagen, prezident spoločnosti AGCO.

Traktory majú maximálnu výšku 3,60 m, prevádzkovú hmotnosť 14 ton a v porovnaní s bežnými modelmi vo výkonovej triede 500 koní sú výrazne ľahšie, obratnejšie, a tým aj oveľa univerzálnejšie. Fendt 1000 Vario je určený pre široké spektrum použitia, aj keď bol skonštruovaný pre ťažké práce na poli, je bez problémov schopný jazdy na cestách rýchlosťou až 60 kilometrov za hodinu.

„Vďaka novovyvinutým veľkým pneumatikám (priemer zadných kolies dosahuje až 2,35 m) a flexibilnému závažiu, bol u tohto vysoko výkonného traktora dosiahnutý obzvlášť efektívny prenos sily na pôdu. Integrovaný systém regulácie tlaku v pneumatikách VarioGrip umožňuje  výrazné zvýšenie ťažnej sily,“ uvádza tlačová správa vydaná pri príležitosti predstavenia novej rady.

Rad Fendt Vario 1000 sa bude vyrábať v štyroch rôznych výkonových kategóriách: Fendt 1038 Vario (380 koní), Fendt 1042 Vario (420 koní), Fendt 1046 Vario (460 koní) a top model Fendt 1050 Vario s 500 koňmi maximálneho výkonu (ECE R24).

V kompaktnej blokovej konštrukcií sa kombinuje maximálne užitočné zaťaženie s optimálnou ovládateľnosťou. Veľký traktor je vybavený  kompaktným 12,4 litrovým šesťvalcovým motorom značky MAN. Vysoký točivý moment, ktorý sa dosahuje už pri nízkych otáčkach, dodáva traktoru vysokú dynamiku jazdy. Motor je kompaktný, so systémom vysokotlakého vstrekovania paliva CommonRail, a zaisťuje vynikajúce rozprašovanie i spaľovanie, čo v konečnom dôsledku garantuje nízku spotrebu.

„Osvedčená plynulá prevodovka Vario bola ďalej zdokonalená v modul prevodovky TA 400 zadnej nápravy (transaxle) s výkonom až 500 koní. Funguje na princípe hydrostaticko-mechanického delenia výkonu a vyznačuje sa extrémnou úspornosťou, vysokou účinnosťou, dlhou životnosťou a spoľahlivosťou,“ píše sa v tlačovej správe.

Zadný vývodový hriadeľ ponúka prostredníctvom priameho pohonu od motora do prevodovky vývodového hriadeľa vynikajúcu účinnosť. Systém riadenia traktora TMS s automatikou medzného zaťaženia 2.0, reguluje automaticky a v závislosti na zaťažení rýchlosť a otáčky motora. Dôkazom je rýchlo dosiahnutá cieľová rýchlosť a jej konštantné udržanie, rýchla  jazda i pod zaťažením a v prípade potreby okamžité zrýchlenie pomocou režimu kick-down.

Rad Fendt 1000 Vario sa uvádza s maximálnou rýchlosťou 40, 50 a 60 km/h, aby vyhovela špecifickým požiadavkám jednotlivých krajín. Komplexný koncept podvozku a bezpečnostný koncept (VarioGrip, Fendt Stability Control, nezávislé zavesenie kolies, dvojokruhové brzdy, reaktívny systém riadenia, asistenčné systémy pre spomaľovanie a brzdové svetlo) zaručujú maximálnu bezpečnosť jazdy na komunikáciách aj na poli.  

Nový rad Fendt 1000 Vario sa vyznačuje vysoko výkonným hydraulickým systémom s dvoma vysoko účinnými hydraulickými okruhmi. Dve nezávislé axiálne piestové čerpadlá zaručujú rôzne úrovne prietoku a tlaku v oboch okruhoch. Vďaka monitorovaniu filtra je servisný interval pre hydraulické oleje 2000 motohodín alebo 24 mesiacov. Takto dlhý servisný interval naviac znižuje náklady na údržbu.

Prívod oleja do prevodovky a prívod hydraulického oleja sú od seba oddelené. Nemôže teda dôjsť k žiadnemu premiešavaniu oleja, a tým je zabezpečená aktívna ochrana prevodovky. Ako u všetkých traktorov Fendt, je  možné používať aj bio hydraulický olej.  

Kabína X5 známa z radov Fendt 800 Vario – 900 Vario, bola kompletne prepracovaná a teraz sa ako kabína X5 S vyznačuje väčším pracovným pohodlím aj lepšou klímou. Novinka bude k dispozícii na konci roka 2015.

Viac informácií o traktoroch Fendt získate u slovenského importéra značky spoločnosti Hriadeľ, spol. s. r. o.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: 2 x MM press, s.r.o

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments