Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Zo sveta

Európska únia chce vyčleniť 500 miliónov eur na potraviny pre ľudí v núdzi

Európska únia chce vyčleniť 500 miliónov eur na potraviny pre ľudí v núdzi
insert_photoeuropa.eu

Európska komisia je znepokojená rýchlym rastom cien potravín a trvá na tom, aby boli v rozpočte EÚ až o 70 % navýšené prostriedky určené na potravinovú pomoc pre najmenej zabezpečené spoločenské vrstvy obyvateľstva v členských krajinách EÚ.

V prípade, že tento návrh bude prijatý, bude suma vyčlenená na potravinovú pomoc tvoriť 500 miliónov eur.

„Súčasný nárast cien na potraviny sa týkajú každého z nás, ale zvlášť doľahli na sociálne slabé vrstvy obyvateľstva. Nemôžeme úplne vyriešiť potravinový problém v EÚ, avšak môžeme vniesť podstatný vklad do riešenia tejto problematiky,“uviedla komisárka EÚ pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Mariann Fischer Boelová.

Do programu riešenia potravinovej problematiky je zapojených 19 z 27 krajín EÚ. Nie je do neho zapojené Rakúsko, Veľká Británia, Cyprus, Dánsko, Nemecko, Slovenská republika, Švédsko a Nórsko. Program potravinovej pomoci sa bude realizovať aj prostredníctvom dobročinných spolkov a miestnych úradov.

V roku 2006 bola poskytnutá pomoc trinástim miliónom občanov EÚ. Podľa Európskej komisie v súčasnosti potrebuje potravinovú pomoc 43 miliónov obyvateľov Európskej únie.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku: europa.eu

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments