Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Európska únia Zo sveta

Európska únia chce vyčleniť 500 miliónov eur na potraviny pre ľudí v núdzi

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 2944
UniCredit Bank 2018

Európska komisia je znepokojená rýchlym rastom cien potravín a trvá na tom, aby boli v rozpočte EÚ až o 70 % navýšené prostriedky určené na potravinovú pomoc pre najmenej zabezpečené spoločenské vrstvy obyvateľstva v členských krajinách EÚ.

V prípade, že tento návrh bude prijatý, bude suma vyčlenená na potravinovú pomoc tvoriť 500 miliónov eur.

„Súčasný nárast cien na potraviny sa týkajú každého z nás, ale zvlášť doľahli na sociálne slabé vrstvy obyvateľstva. Nemôžeme úplne vyriešiť potravinový problém v EÚ, avšak môžeme vniesť podstatný vklad do riešenia tejto problematiky,“uviedla komisárka EÚ pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Mariann Fischer Boelová.

Do programu riešenia potravinovej problematiky je zapojených 19 z 27 krajín EÚ. Nie je do neho zapojené Rakúsko, Veľká Británia, Cyprus, Dánsko, Nemecko, Slovenská republika, Švédsko a Nórsko. Program potravinovej pomoci sa bude realizovať aj prostredníctvom dobročinných spolkov a miestnych úradov.

V roku 2006 bola poskytnutá pomoc trinástim miliónom občanov EÚ. Podľa Európskej komisie v súčasnosti potrebuje potravinovú pomoc 43 miliónov obyvateľov Európskej únie.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku: europa.eu

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1335 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.