Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Zo sveta

EÚ sa údajne chystá zakázať dovoz tovarov z Krymu

Európska únia sa chystá zakázať dovoz tovarov z polostrova Krym ako ďalšiu formu sankcií v odpovedi na nelegálnu anexiu polostrova Ruskou federáciou. Uviedol to európsky internetový denník EUobserver s odvolaním sa na nemenované diplomatické zdroje EÚ.

Zákaz, o ktorom by mali rozhodnúť ministri zahraničných vecí členských štátov únie počas nadchádzajúceho pondelňajšieho (23.6) stretnutia v Luxemburgu, by postihol predovšetkým dovoz vína z tejto oblasti. Nemenované diplomatické zdroje naznačili, že toto sankčné opatrenie má podporu všetkých 28 členských krajín EÚ.

Na predchádzajúcom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné záležitosti v polovici mája európski diplomati v reakcii na prehlbovanie ukrajinskej krízy rozšírili predošlý zoznam sankcií, keď na “čierny zoznam” pridali ďalších 13 osôb a dve firmy so sídlom na Kryme.

Doteraz únia uvalila sankcie v podobe zmrazenia víz, účtov a majetku na 61 ruských a ukrajinských občanov, vrátane proruských separatistických lídrov z východnej Ukrajiny. Doteraz však predstavitelia EÚ neprikročili k silnejšej forme sankcií v podobe priameho zasiahnutia niektorých sektorov ruskej ekonomiky.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik z HN
agrarnik z HN
26. jún 2014 20:28

Tak to je riadna sankcia – ak pôjdu cestou MADE IN EURÓPA tak to v tichosti zabalia pod Moskvou a dovezú do Bruselu euro úradníckym krysám ako delikatesu z Ťumeňu v rámci dní Ruskej Federácií v Bruseli. Chorá europolitika infikovaná americkým smrteľným vírusom je pre EÚ nebezpečnejšia – a po… Celý komentár »