Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Ekologická katastrofa: Únik digestátu z bioplynovej stanice

Ekologická katastrofa: Únik digestátu z bioplynovej stanice

V okolí odstavenej bioplynovej stanice v katastri obce Čabradský Vrbovok v okrese Krupina došlo k úniku digestátu z poškodeného zásobníka. Na mieste zasahujú všetky zložky integrovaného záchranného systému. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„Nebezpečné látky v objeme približne 30 000 kubických metrov sa rozliali po okolitých pozemkoch a do miestneho potoka,“ priblížila polícia. Digestát sú zvyšky po fermentačnom procese pri výrobe bioplynu.

Záchranné zložky podľa polície vykonávajú neodkladné opatrenia, aby nedošlo ešte k väčšiemu znečisteniu životného prostredia.

„Detaily, za akých k udalosti došlo, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ hovorí polícia.

Energie portál na začiatku roka 2017 informoval, že bioplynovú stanicu prevádzkuje spoločnosť BPC, s. r. o.. Túto skutočnosť uvádza v dokumente z roku 2018 aj Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Od mája 2019 je daná spoločnosť v reštrukturalizácii.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Polícia SR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. Jano
    6. februára 2020

    Akáže ekologická katastrofa veď je to bioplynka takže je to bio :D:D:D

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.