Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Efektívne listové hnojenie dusíkom – koncentráty Vulcan RapidN

Efektívne listové hnojenie dusíkom – koncentráty Vulcan RapidN
insert_photoVulcanAgro Kft.

Za zvýšenou spotrebou používania listových hnojív s obsahom dusíka je potrebné vidieť vysoké ceny hnojív v uplynulých rokoch a rýchlo sa meniacu klímu. Ako by sa mali používať? Dokážu nahradiť hnojenie počas vegetácie alebo základné hnojenie? Zvýšia hmotnosť tisícich zŕn a zlepšia výživové vlastnosti plodín?

Vulcan RapidN

Koncentráty Vulcan RapidN sú prípravky na báze čistého roztoku močoviny, ktorá sa ľahko vstrebáva cez listy a nespôsobuje spálenie. Zároveň však dusík sám o sebe nestačí, jeho využitie dokážu dobre podporiť síra, horčík, meď a ďalšie živiny.

RapidN21 a RapidN-Extra patria medzi najpoužívanejšie dusíkaté listové hnojivá spoločnosti VulcanAgro Kft., ktoré obsahujú vysoké množstvo roztoku horkej soli, ďalej fosfor a rôzne množstvá mikroživín.

Koľko, kedy a na ktoré rastliny?

Dusíkaté listové hnojivá dopĺňajú, ale nenahrádzajú základné hnojenie dusíkom a hnojenie počas vegetácie. Môžu sa aplikovať, aj keď je pôda nevhodná na použitie priemyselných hnojív, napríklad pri nedostatku zrážok. Môžu sa pridať aj k prípravkom na ochranu rastlín aplikovaným v počiatočnej fáze rastu, ako aj počas kvitnutia alebo v období dozrievania.

Dôležitý nie je ani tak termín aplikácie, ako správne dávkovanie. V horúčavách pri aplikácii spolu s prípravkami na ochranu rastlín je lepšie použiť menej dusíkatých listových hnojív. V období sucha je lepšie nechať rastliny „na pokoji“, aby nespotrebovali zvyšok vlahy.

Samostatne alebo spolu s inými hnojivami?

Listové hnojivá na báze dusíka sa môžu aplikovať aj vo vyšších dávkach, čím nahradia alebo doplnia jednotlivé hnojenia počas vegetácie. Môžu sa aplikovať samostatne, ale aj s mikroživinami špecifickými pre dané rastliny.

Čoraz častejšie používanie rastlinných stimulátorov by sa zase malo kombinovať s listovými hnojivami na báze dusíka a horčíka. Takto sa pri stimulovaní rastlín dopĺňajú aj živiny. V období dozrievania (keď sú ešte zelené listy) je veľmi vhodné aplikovať listové hnojivá s obsahom dusíka a horčíka. Rastliny si vyžadujú živiny práve v období nalievania zŕn a dozrievania. Výsledkom práce budú stovky kilogramov úrody navyše a lepšie kvalitatívne vlastnosti zrna.

Aj v zeleninových a ovocných kultúrach?

Listové hnojivá na báze dusíka sa môžu aplikovať aj na poľné, zeleninové a v prípade potreby aj ovocné kultúry. Ide o všeobecné prípravky určené na doplnenie dusíka, najdôležitejšej živiny pre rastliny. Ako väčšina listových hnojív, aj prípravky RapidN majú vyšší účinok pri viacnásobnej aplikácii v stredných dávkach. Listové hnojivá na báze dusíka sú potrebné v čoraz častejších obdobiach sucha s nedostatkom zrážok.

Akcia na IBC aj na kanistre

Spoločnosť VulcanAgro Kft. pripravila aj na túto sezónu dve akcie na prípravky RapidN21 a RapidN-Extra.

Už pri kúpe 1 ks IBC kontajnera dostanete zadarmo 100 litrov hnojiva s obsahom elementárnej síry. Vďaka tomu môžete okrem doplnenia dusíka a horčíka dodať vašim rastlinám aj veľké množstvo síry.

Pestovatelia, ktorí si kúpia aspoň 10 kanistrov prípravku RapidN, dostanú 1 ks kanister zadarmo. Vďaka tomu môžete vyskúšať viacero prípravkov Vulcan RapidN alebo použiť ten, ktorý vyhovuje nárokom danej rastliny na živiny.

O presných cenách, dostupných baleniach a dodacích podmienkach prípravkov sa informujte u obchodných zástupcov spoločnosti VulcanAgro Kft.

www.vulcanagro.sk
www.vulcanagro.sk

www.vulcanagro.hu

Vulcan logo

 

Autor článku: VulcanAgro Kft.
Zdroj obrázku: VulcanAgro Kft.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments