Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Divadlo a traktory majú spoločného menovateľa

Divadlo a traktory majú spoločného menovateľa
insert_photoEmatech

Radošina sa viac ako štyridsať rokov spája s názvom celoslovenského divadla a ešte dlhšie so slávnym cuveé – zmesou Rulandského sivého a Rulandského bieleho, ktoré milovníci vína poznajú pod názvom Radošínsky Klevner.

V poľnohospodárskej verejnosti ale táto obec z úpätia Považského Inovca evokuje aj sídlo dovozcov traktorov Deutz-Fahr a ďalšieho závesného náradia. Spoločnosti Ematech. Za bránami ich moderného hospodárskeho dvora počas utorka a stredy (6-7. septembra) súťažili v jazde zručnosti na manipulátoroch Merlo, ale i testovali traktory Deutz-Fahr všetci tí, ktorí neuprednostnili Radošínsky Klevner, víno, čo nechýbalo ani na korunovácii britskej panovníčky Alžbety II.

Program obohatený o premiéru traktora Deutz-Fahr Agrotron TTV420 s bezstupňovou prevodovkou prilákal za dva dni približne 250 návštevníkov.

„Otázky poľnohospodárov najčastejšie smerovali k traktorom s bezstupňovými prevodovkami, ale zaujímali ich aj mulčovače Muthing,“ hovorí Milan Strapko, produkt manažér spoločnosti Ematech.

Ten dopĺňa, že spomínané stretnutia s poľnohospodárskou praxou prebiehajú od otvorenia nového sídla spoločnosti v Radošine v roku 2006.

„V tomto podujatí určite plánujeme pokračovať. Veľkou výhodou je, že poľnohospodár si môže stroj vyskúšať v praxi a podľa toho posúdiť jeho kvality,“ hovorí Peter Matejovič, riaditeľ spoločnosti.

A to, že poľnohospodári vidia prednosti traktorov Deutz-Fahr, svedčí i rastúci trhový podiel, ktorý sa za posledné dva roky pri predaji spomínaných traktorov takmer zdvojnásobil.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Ematech

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments