Zadajte hľadaný výraz

Poľnovízia Z domova

Diskusné okrúhle stoly 2020 – Európska zelená dohoda – Z farmy na stôl

Program a diskutujúci

11:15 – 12:45 – Európska zelená dohoda – Z farmy na stôl

Diskutujúci
 • Lukáš Víšek, člen kabinetu výkonného podpredsedu Európskej komisie F. Timmermansa
 • Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku
 • Andrej Gajdoš, štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
 • Ján Pokrivčák, vedúci Katedry hospodárskej politiky SPU v Nitre
 • Emil Macho, predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory

Autor článku:
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1546 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. M88
  27. novembra 2020

  Všetky tieto, eko-enviro-klimo-zelene veci a smerovanie sú super a hlavne ,,určite,, inšpirujuce pre celý svet. Len jedna otazka mi vrta hlavou, prečo nikde nikto nespomenie komečného spotrebitela ? Každy normalny človek by chcel jesť super bio-eko z volneho chovu vajička len problem je, že nie každy si ich može realne dovoliť. Tiež každy by chcel kupovať bio eko pečivo, muku, mlieko atď. len sme znova pritom, že nie každy si to može dovoliť ! Je tiež rozdiel v spotrebitelovy na Slovensku a v Rakusku, nie žeby bol Slovak hlupy a chcel by kupovať potraviny plne pesticidov, chemie a antibiotík, ale rozdiel je v príjme čo je podla mna jedna z klučových vecí… Neda mi nenapisať, že v tomto ohľade vidim akusi ľahostajnosť stačí, že poslanec, ktorý zaraba x tisíc € mesačne vidí prioritu enviromentálnu otázku a krasnu krajinu bez zátaže a pochopitelne nevidí, že ľudia, ktorý sice niesu na hranici chudoby, ale žiju resp. preživaju pozeraju na ceny ! A brať to tak, že to ,,dofinanciu,, EU je zas len otom, že to ,,zaplatia ludia, lebo bez ľudi, ktorý pracuju a odvadzaju daňe a odvody (či už podnikaju, alebo zamestnavaju) by cely tento s prepačením cirku v oblekoch neexistoval… Hlavne treba hľadať rozumny kompromis s kompetentnými ľudmi z praxe… To je moj pohľad a úvaha, fandím p.Machovy jeho vysputovanie je racionálne a diplomaticke.

  Odpovedať
 2. starý gazda
  27. novembra 2020

  Uvedomme siže suroviny s niskov pridanov hodnotov vyvažame a s nimi ajPK naproti tomu dovažane potraviny končia v kanalizacii a v riekach a mori V minulosti potravinysa konzumovali tan kde sa vyrobili a bol zabespečeny ich kolobeh pan POKRIVčAK budte si istyžestrategicky plan sa u nas nastavyapsolutne zle ako pre ekologiu tak aj pre rozvoj agrovyrobySPU bohužial len prikyvuje a nedava žiadne pozitivne navrhy

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.