Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z ekonomiky

Cukrovarnícka firma Nordzucker uvažuje o vystúpení z podniku Eurosugar

Cukrovarnícka firma Nordzucker uvažuje o vystúpení z podniku Eurosugar
insert_phototlačový odbor Európskej únie

Druhý najväčší nemecký výrobca cukru Nordzucker dnes oznámil, že uvažuje o odchode zo spoločného podniku Eurosugar. Tento podnik vytvorila firma v roku 2007 spoločne s britskou cukrovarníckou spoločnosťou ED&F Man a francúzskou spoločnosťou Cristal Union na spoločné obchodovanie s cukrom.

Hovorca spoločnosti Nordzucker agentúru Reuters informoval, že firma prehodnocuje svoje strategické marketingové aktivity po tom, ako začiatkom tohto roka dokončila prevzatie cukrovarníckych aktivít dánskej potravinárskej spoločnosti Danisco.

„Nie je vylúčené, že spoločnosť dospeje k tomu, že už v projekte Eurosugar nebude pokračovať,“ povedal hovorca. „Je to jedna z viacerých možností, nad ktorými vedenie firmy uvažuje,“ dodal s tým, že zatiaľ sa Nordzucker ešte nerozhodol.

Považský cukor, so sídlom v Trenčianskej Teplej, je jeden z dvoch cukrovarov pôsobiacich na Slovensku. Patrí do nemeckej skupiny Nordzucker.

Autor článku: TASR, posledný odstavec poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: tlačový odbor Európskej únie

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
daliborbanga najdiplomovky 090
daliborbanga najdiplomovky 090
12. január 2011 23:27

Bakalárska práca za 8 eur diplomová práca Bazar.sk Služby Ostatné Číslo inzerátu: 590205 Dátum: 23. 10. 2010 upraviť zmazať Zvýrazniť / Topovať Ponukame Vam Kvalitnu a hlavne lacnu Tlac a vazbu Diplomovych Dizertacnych a Bakalarskych prac za akciovu cenu 8 eur za kus.Dalej digitalnu tlac CB za 0,03 eur farba… Celý komentár »