Zadajte hľadaný výraz

Branding RPPK 2020 ples TOP
Z ekonomiky Živočíšna výroba

ČR: Producenti mlieka chystajú protest

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 463

Závažná situácia v produkcií mlieka je aj u našich západných susedov. Tamojší poľnohospodári dnes jednali s ministrom Petrom Gandalovičom. Oznámili mu, že v priebehu januára budú v Prahe demonštrovať.

PRAHA. Ako povedal predseda Agrárnej komory Jan Veleba, ohrozených je 6 tisíc pracovných miest. Je to hlavne z dôvodu rastúcemu dovozu z Nemecka.

Kým poľnohospodári v Českej republike inkasovali pred rokom približne desať českých korún za liter mlieka, v súčasnosti je cena nižšia ako sedem korún. Dokonca sú informácie, že ceny sú v niektorých prípadoch aj pod hranicou päť českých korún.

Ako informoval Mladú frontu Dnes predseda Agrárnej komory, ceny mlieka v Českej republike sú v súčasnosti najnižšie v Európskej únii.

Český minister chce v rámci predsedníctva navrhnúť Európskej únii zavedenie dotácie na vývoz mlieka a mliečnych výrobkov do krajín mimo Únie. Prvovýrobcou mlieka chce český minister stimulovať aj pomocou intervenčného nákupu zo strany štátu.

Autor článku: Ondrěj Straka– pražský spolupracovník poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: SZPM - slovenskí poľnohospodári už upozornili na situáciu prostestom pred mliekarňou Rajo

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1434 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.