Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Budaj by privítal, ak by S. Vlčan odstúpil z projektu a neprevzal dotáciu

Budaj by privítal, ak by S. Vlčan odstúpil z projektu a neprevzal dotáciu
insert_photoTASR/Martin Baumann - Na snímke minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO) a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) počas 66. schôdze Národnej rady SR 28. júna 2022 v Bratislave.

Dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan by mal v súvislosti s medializovanou kauzou odstúpiť od projektu a neprevziať financie zo štátnej dotácie. Očakáva to dočasne poverený šéf envirorezortu Ján Budaj. Tvrdí, že zo strany ministerstva životného prostredia nedošlo k pochybeniu pri vyhodnocovaní projektov. Neeviduje ani žiaden lobing zo strany Vlčana v súvislosti so získaním dotácie.

„Nikdy by som sa ako člen vlády nepokúšal podnikať s peniazmi, o ktorých rozhoduje štát. Myslím si, že to je rizikové,“ uviedol Budaj.

Poznamenal, že by možno bolo dobré zvážiť prípadné legislatívne zmeny týkajúce sa konfliktu záujmov.

Budaj tvrdí, že všetky podmienky v súvislosti s dotknutou dotáciou splnila iba jedna firma a druhá nezískala potrebný počet bodov. Poukázal pritom na jednotlivé kritériá vyhodnocovania projektov aj na úradnícky postup.

„Podľa súčasnej miery preskúmania ešte neviem povedať, či došlo k pochybeniu,“ uviedol.

Deklaroval, že využije všetky možnosti preverenia a bude čo najrýchlejšie konať.

Postup pri tejto kauze podľa Budaja dokázal, že vo vláde nie je chaos. Skonštatoval, že aktuálne je na prezidentke Zuzane Čaputovej, komu pridelí rezort pôdohospodárstva po Vlčanovom odchode.

Vlčan vo štvrtok oznámil, že sa rozhodol odísť z funkcie pre kauzu rodinnej spoločnosti, ktorá dostala od Ministerstva životného prostredia SR nenávratný príspevok vo výške približne 1,4 milióna eur. Agrominister nevidí zo strany spoločnosti ani zo svojej strany žiadne porušenie zákona ani etických princípov. Nechce však zotrvávaním vo funkcii spôsobovať problémy danej komunite ľudí na južnom Slovensku.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR/Martin Baumann - Na snímke minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO) a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) počas 66. schôdze Národnej rady SR 28. júna 2022 v Bratislave.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Ja,L.
Ja,L.
5. máj 2023 8:14

Poslednú vetu tohto článku, by ste mohlo aj podrobnejšie objasniť.

realista
realista
5. máj 2023 12:47

A Janko kedy pôjede k medveďom resp. vlkom?

Stefan
Stefan
5. máj 2023 21:50

Nech prezradí eštebák budaj , či majú nejaký vzorec , podľa ktorého si budú deliť túto štedrú dotáciu .