Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

AKTUÁLNE: Deň zmien v inštitúciách rezortu pôdohospodárstva

AKTUÁLNE: Deň zmien v inštitúciách rezortu pôdohospodárstva
insert_photoilustračná foto poľnoinfo.sk - Vladimír Chovan v strede, Roman Serenčéš vpravo.

aktualizované 10.50 – Podľa aktuálnych informácií dnes v Nemšovej abdikoval predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Vladimír Chovan. Jeho funkciu bude až do mimoriadneho valného zhromaždenia, ktoré bude 11. novembra, zastávať Milan Semančík.

Podľa ďalších informácií, ktoré má poľnoinfo.sk k dispozícii, zmeny nastali aj v inštitúciách rezortu. Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon, mal dnes doobeda odvolať generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Romana Serenčéša, generálneho riaditeľa štátneho podniku Agroinštitút v Nitre profesora Imricha Okenku a generálneho riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex Výstavníctvo v Nitre Miloslava Pisára.

aktualizované 10.50
Noví šéfovia inštitúcií podľa hovorkyne rezortu pôdohospodárstva neboli vybraní, minister zatiaľ určil len ich dočasné vedenie. Podľa informácií poľnoinfo.sk by sa dočasnou generálnou riaditeľkou štátneho podniku Agroinštitút v Nitre mala stať Mária Debrecéniová, súčasná riaditeľka Centra informačných služieb a technológií na Agroinštitúte. Novým generálnym riaditeľom štátneho podniku Agrokomplex v Nitre by mal byť Eduard Krcho, ktorý je v súčasnosti vedúci obchodného úseku na Agrokomplexe v Nitre. Novým generálnym riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry sa stal Vadim Haraj

Vo štvrtok nastala nastala zmena i na poste generálneho riaditeľa Sekcie pôdohospodárskej politiky a rozpočtu na Ministerstve pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja, kde Ľubomíra Partiku nahradil Karol Zimmer.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: ilustračná foto poľnoinfo.sk - Vladimír Chovan v strede, Roman Serenčéš vpravo.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments