Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Európska únia Z ekonomiky

AGROKOMPLEX: Program Diskusných okrúhlych stolov

blank

Základom odborného sprievodného programu počas výstavy Agrokomplex 2018 budú Diskusné okrúhle stoly, ktoré Zastúpenie Európskej komisie v SR, Agroinštitút, š. p. a webový portál poľnoinfo.sk organizujú už siedmy rok.

„Sprievodný program je opäť koncipovaný tak, aby reflektoval na skladbu návštevnosti v jednotlivých dňoch výstavy,“ hovorí Mária Debrecéniová, riaditeľka nitrianského Agroinštitútu.

Prvý deň výstavy, v budúci štvrtok (16. augusta), čaká návštevníkov 45. ročníka diskusia na tému Spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2021 – 2027. Diskusia začína o 14.30 na novom mieste – v pavilóne M2 a medzi diskutujúcimi nebude chýbať rezortná ministerka Gabriela Matečná, zástupcovia Európskej komisie Ladislav Miko a Dušan Chrenek, alebo predstavitelia poľnohospodárov Emil Macho za najväčšiu samosprávnu organizáciu roľníkov a Helena Patasiová ako predsedníčka Rady poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv.

„Diskusia má za cieľ priniesť novinky v téme, ktorá je momentálne jednou z najhorúcejších,“ hovoria vo svojom stanovisku organizátori.

Druhý deň výstavy – piatok (17. augusta 2018) bude v rámci výstavy venovaný lesníctvu, ktorému sa za sedem rokov konania podujatia organizátori nevenovali ani raz.

„O to viac nás teší, že z hľadiska lesníctva prijali pozvanie tí najrelevantnejší,“ hovorí Mária Debrecéniová.

Diskusia začína taktiež v pavilóne M2 o 14.00. Lesnícku tému si budú môcť vypočuť vo verejnej nahrávke aj poslucháči Rádia Regina, ktoré už tradične niektoré diskusie nahráva. Hosťmi budú Peter Kicko, generálny riaditeľ Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva na rezortnom ministerstve, Boris Greguška, expert na medzinárodné lesnícke politiky a predseda Fóra o lesoch OSN, Jaroslav Šálka, prodekan pre vedu a výskum z Technickej univerzity vo Zvolene, Marián Staník, generálny riaditeľ Lesov Slovenskej republiky a Ľuboš Halvoň, generálny riaditeľ Národného lesníckeho centra.

V piatok (17. augusta 2018) organizuje Krajský informačný deň aj rezortné ministerstvo. Začne o 9.30 v pavilóne K a pre účasť je potrebné sa zaregistrovať cez email – informacnedni@agroinstitut.sk.

„V sobotu budeme o 12.00 hovoriť v pavilóne M2 o najmladšej generácii. Cieľom je informovať a inšpirovať,“ uvádzajú organizátori.

Na podujatí vystúpi rôznorodé spektrum diskutujúcich a obdobne ako pri téme o lesoch aj z tejto diskusie vznikne relácia, ktorá bude vysielaná na druhom okruhu Slovenského rozhlasu.

„Naše pozvanie prijali Margita Štefániková, ktorá bude informovať o projekte adoptuj kravičku a zastupuje Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka. O školskom ovocí povie viac Renáta Vagaská – pestovateľka ovocia z okresu Vranov nad Topľou. Pozvanie prijali aj Stanislav Becík propagátor poľnohospodárstva, Jozef Golian z Občianskeho združenia Tradičná chuť regiónov Slovenska a Stanislav Voskár koordinátor Mňam festu Bánovce na Bebravou,“ informujú organizátori.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Z domova Zaujímavosti

AGROKOMPLEX: Program Diskusných okrúhlych stolov

blank

Ako si môže poľnohospodár vo väčšej miere siahnuť na maržu? Je pôda naozaj základom rozvoja nášho poľnohospodárstva? A ako sa menil náš agrosektor za desať rokov jeho existencie v Európskej únii? Tri na prvý pohľad nesúvisiace otázky. Odpovede budeme hľadať v stánku Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, štátneho podniku Agroinštitút Nitra a internetového portálu poľnoinfo.sk počas výstavy AGROKOMPLEX 2014.

Už tretí raz budeme diskutovať o témach, ktoré môžu posunúť naše poľnohospodárstvo dopredu. Diskusné okrúhle stoly sa konajú počas výstavy AGROKOMPLEX 2014 v pavilóne A.

štvrtok (21. augusta 2014)

čas: 14:00

Téma: Ako si môže poľnohospodár vo väčšej miere siahnuť na maržu

Diskutujúci:

Anna Kovačiková, predsedníčka PD Liptovské Revúce

Jaromír Matoušek, vedúci oddelenia agrobiznisu, UniCredit Bank

Stanislav Gurský, konateľ AGRO GTV

Rudolf Zajac, generálny riaditeľ Osivo Zvolen

 

piatok (22. augusta 2014)

POZOR ZMENA času: 11:00 (pôvodne bol uvedený čas 10.00)

Téma: Desať rokov slovenského poľnohospodárstva v Európskej únii

Diskutujúci:

Magdaléna Lacko – Bartošová, štátna tajomníčka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku

Radoslav Jakub, Generálne riaditeľstvo pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka EK, Brusel

 

čas: 14:00

Téma: Pôda, základ rozvoja nášho poľnohospodárstva

Diskutujúci:

Gabriela Matečná, generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu

Milan Semančík, predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory

Bálint Pém, predseda Združenia mladých farmárov na Slovensku

Ivan Takáč, Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU

 

sobota (23. augusta 2014)

čas: 10:00

Téma: Deň mladých farmárov

10.00 – Stretnutie s mladými farmármi

– Predstavenie úspešných hospodárov, ktorí aj napriek svojmu veku zanechali stopu v rozvoji svojho regiónu

– Prijímanie nových členov do Združenie mladých farmárov

– Informovanie o aktivitách Združenia mladých farmárov

11.00 – Diskusia o rodinných farmách

11.30 – Možnosti Programu rozvoja vidieka 2014 – 2020 pre mladých hospodárov

Tešíme sa na Vašu účasť!

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.