Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Agrofertu klesli tržby, najväčšie straty zaznamenalo Duslo

Tržby skupiny Agrofert Holding, a. s., Praha, dosiahli v roku 2009 podľa predbežných nekonsolidovaných a neauditovaných výsledkov úroveň 137,32 miliardy Kč (5,33 miliardy eur), čo predstavovalo medziročný pokles o 5,83 miliardy Kč.

„Vlaňajšie tržby zahŕňajú aj tržby novozískaných skupín Agropol Group, a. s., Praha, a Olma, a. s., Olomouc. Bez príspevku týchto firiem by medziročný prepad tržieb skupiny dosiahol 23 miliárd Kč,“ uviedol internetový portál motejlek.com s odvolaním sa na informácie od vlastníka Agrofert Holdingu Andreja Babiša.

Rok 2009 bol historicky najhorší pre poľnohospodársku a chemickú časť skupiny, v ktorej najväčšie straty zaznamenali slovenské Duslo, a. s., Šaľa, a Synthesia, a. s., Pardubice.

Skupine Agrofert Holding sa podarilo vlani výrazne znížiť objem úverov. Ku koncu roku 2009 klesli na 21,03 miliardy Kč, čo medziročne predstavovalo zníženie o 4,15 miliardy Kč, teda 20-% pokles.

„Stav hotovosti na účtoch k 31. decembru 2009 dosiahol 3,76 miliardy Kč, kým rok predtým 4,21 miliardy Kč,“ informoval internetový portál.

Obežné aktíva a cudzie zdroje Agrofert Holdingu boli v minulom roku približne vyrovnané. Skupina v roku 2009 investovala 8,2 miliardy Kč, z toho 3,6 miliardy Kč smerovalo na finančné investície a 4,6 miliardy Kč na rozvojové aktivity. Holding zamestnával približne 25.000 pracovníkov a má zámer ďalej expandovať, predovšetkým v regióne strednej Európy.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments