Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

AGRA poisťovňa: Rastie význam poľnohospodárskeho poistenia

AGRA poisťovňa: Rastie význam poľnohospodárskeho poistenia
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Zimné mesiace ponúkajú v poľnohospodárstve tradične priestor pre trochu oddychu a riešenie záležitostí, na ktoré počas roku nezostáva čas. Platí to i pre Agra poisťovňu – čo sa ale v zimných mesiacoch udialo, zhrňuje jej riaditeľ Dalibor Bán.

V októbri minulého roka ste spustili službu AgraSat. O čo ide?

Stručne povedané, sú to družicové snímky, ktoré sú spracované a zoradené tak, aby  poskytli poľnohospodárom informácie o vývoji vegetácie. Na prvý pohľad vyzerajú podobne ako satelitné snímky, napr. z google maps, ale tvoria časovú postupnosť a pracujú s vegetačnými ukazovateľmi.

Aký konkrétny prínos služba AgraSat ponúka?

Už samotný pohľad na porast z vtáčej perspektívy odhalí prípadné rozdiely vo vegetácii, ktoré nie sú voľným okom viditeľné, hlavne nie z kabíny traktora. Na viac ich vieme zhrnúť do prehľadnej grafiky s odstupňovaním vývoja vegetácie či samotných plodín v čase. To môže byť výborná pomôcka pri hnojení, zavlažovaní, načasovaní zberu a podobne. Užívateľ si môže porovnať rôzne miesta v rámci jedného pozemku, alebo napríklad porovnať jednotlivé porasty kukurice na rôznych pozemkoch.

Má Agra poisťovňa pre rok 2019 pripravené ešte ďalšie novinky?

Naša aktuálna ponuka produktov je tak obsiahla, že momentálne riešime skôr detaily. Spomeniem tu napríklad na žiadosť klientov zaradenú možnosť pripoistenia slamy obilnín pre prípad požiaru. V aktuálnom roku  sa chceme ešte viac zamerať na vylepšenie služieb, a to nielen v oblasti správy samotných poistných zmlúv a dokumentáciou spojenou s vyúčtovaním škody, ale aj v oblasti poradenstva.

Význam poľnohospodárskeho poistenia totiž rastie, jednoducho neodmysliteľne patrí k riadeniu manažmentu rizík v tomto podnikaní „pod holým nebom“.

Je poistenie výnosového sucha pre našich poľnohospodárov zaujímavé?

Áno, čím ďalej tým viac. Ako neodmysliteľnú súčasť poisťovania poľnohospodárskych rizík,  pravdepodobne  patriacej k najväčšiemu „výkričníku“ nad očakávanou úrodou je u nás samozrejme poistenie sucha. Nakoľko závlahové systémy v našej krajine sú v stave, ktorý je žiaľ notoricky známy, nezostáva poľnohospodárom viac menej nič iné ako dobre sa pomodliť za dostatok zrážok, prípadne sa voči tomuto riziku poistiť. Agra poisťovňa ako jediná na Slovensku ponúka poistenie voči tomuto riziku a to u  pšenici ozimnej, kukurici a slnečnici. Jedná sa o indexový typ poistenia založený na meteorologických meraniach. Viac informácii nájdete na našej webovej stránke www.agrapoistovna.sk alebo u našich manažérov v regiónoch.

Autor článku: Agra poisťovňa
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments