Zadajte hľadaný výraz

Z domova

Poslanci neschválili program mimoriadnej schôdze o situácii v PPA

Poslanci neschválili program mimoriadnej schôdze o situácii v PPA
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Poslanci v utorok popoludní neschválili program mimoriadnej 51. schôdze Národnej rady (NR) SR o situácii v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA), ktorú iniciovalo opozičné PS. Prítomných bolo síce 141 zákonodarcov, ale program zasadnutia s uvedeným jediným bodom neschválili – za bolo iba 63, proti 78 poslancov. Predseda NR SR Richard Raši (Hlas-SD) následne mimoriadnu schôdzu ukončil, od 14.00 h budú poslanci pokračovať v rokovaní prerušenej 49. schôdze.

PS navrhlo na mimoriadnej schôdzi prijať uznesenie o závažnej situácii v PPA s tým, že NR SR vníma s hlbokým znepokojením situáciu v PPA a nedodržiavanie akreditačných kritérií pri boji proti konfliktom záujmov a podvodom. Mala tiež vyjadriť presvedčenie, že pozastavenie akreditácie vážne ohrozí slovenských farmárov.

Opozičné hnutie zároveň žiadalo vyzvať ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča (Smer-SD), aby okamžite zverejnil úplný list, ktorý zaslala PPA Európska komisia. Zároveň by mal predstaviť konkrétne nápravné opatrenia, vysvetliť personálne rozhodnutia v PPA, ako aj odstrániť konflikty záujmov a preukázal funkčný systém kontroly. Európska komisia podľa PS varovala SR, že PPA nedodržiava akreditačné kritériá pri boji proti konfliktu záujmov a podvodom.

Autor článku: TASR

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentárov
Najviac hlasovalo
Najnovšie Najstaršie
Vnorené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre