Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z ekonomiky

Zasiali zrnko budúcej spolupráce

Zasiali zrnko budúcej spolupráce
insert_photoPoľnoinfo.sk - expozícia Jukos na Agrosalóne 2009.

V poľnohospodárstve ešte viac, ako v iných odvetviach ekonomiky, badať krízu. Prepadli sa ceny všetkých ťažiskových komodít a napríklad predajcovia strojov na veľtrhu Agrosalón, ktorý dnes končí v Nitre, hovoria o tom, že roľníci začínajú vo veľkom realizovať generálne opravy starých strojov. Predaj techniky sa u tých predajcov a výrobcov, s ktorými sme stihli hovoriť, prepadol o desiatky percent.

Na veľtrhu sme ale našli aj spoločnosť, ktorá predala väčší objem výroby, ako minulý rok. Boli jediní, ktorí vystavovali obalový materiál. Ten nie len predávajú, ale i vyrábajú. Ako hovorí konateľ spoločnosti Jukos, spol. s r. o. – Jozef Čermák, takmer na predmestí ukrajinského Užhorodu, ale stále na Slovensku.

Spoločnosť vznikla v roku 1993, má sídlo v Bežovciach a zamestnáva 22 pracovníkov. Tí šijú vrecia najmä pre poľnohospodársku prvovýrobu.

„Neponúkame ale len vrecia, ale celý sortiment výroby, cez špagáty, big bagy, sieťovinu, fóliu a od belgickej spoločnosti Formipac silážne prieťažné fólie Silotite a novinka silážne vaky Bagtite,“ uviedol Jozef Čermák.

Aj Jukos musel zareagovať na krízu, ktorá nastala v poľnohospodárstve a preto rapídne znížil ceny. Pri niektorých výrobkoch až o dvadsať percent.

„Čo sa ale týka predaného množstva, sme na tom lepšie, ako minulý rok,“ hovorí a chváli aj veľtrh Agrosalón, kde prebieha osobný kontakt s odbornou verejnosťou.

„Poľnohospodári v jeseni sejú a my sme tiež teraz zasiali to zrnko budúcej spolupráce a zrejme budeme v budúcom roku dobre žať,“ hovorí Jozef Čermák.

Kontaktné údaje spoločnosti Jukos, spol. s r. o.
cermak@jukosbezovce.sk

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Poľnoinfo.sk - expozícia Jukos na Agrosalóne 2009.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments