Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Vymeníme mliečnu kvótu za zvýšenie podpory na dojčiace kravy?

Minister pôdohospodárstva žiada europoslancov zo SR o pomoc pri aktuálnej situácii na trhu s mliekom.

Vážený pán europoslanec,

vzhľadom na Vašu profesionálnu zdatnosť, odbornosť a významné postavenie v Európskom parlamente si Vás dovolím požiadať o spoluprácu pri odstránení následkov neustále sa prehlbujúcej krízy na trhu s mliekom. Ministerstvo pôdohospodárstva SR v tejto súvislosti navrhuje nasledovné riešenia:

– urýchlene riešiť zvýšenie intervenčných cien nad úroveň výrobných nákladov pri sušenom odtučnenom mlieku, masle a syroch,

– podporiť vývoz prebytkov mlieka a mliečnych výrobkov do tretích krajín. Ako jeden z návrhov Vám ponúkam možnosť pri rokovaní presadiť zo súčasného stavu kráv s trhovou produkciou mlieka (štatistický údaj k decembru 2008 predstavuje 174.000 kusov) preradenie 20.000 kráv do dojčiacich kráv (bez trhovej produkcie mlieka), pre ktoré má v súčasnosti Slovensko stanovenú prahovú hodnotu 28.080 ks za podmienky čiastočného vzdania sa kvóty na mlieko v objeme cca 100.000 ton. Týmto opatrením by sa zvýšili stavy dojčiacich kráv na takmer 50.000 ks.

Vážený pán europoslanec verím, že váhou svojej osobnosti a našim spoločným úsilím sa nám podarí upozorniť európske orgány na naliehavosť riešenia tejto situácie. Odborní pracovníci Ministerstva pôdohospodárstva SR, ako aj ja osobne som pripravený poskytnúť Vám maximálnu pomoc pri prípadných ďalších Vašich otázkach spojených s riešením uvedeného problému.

Autor článku: redakcia
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments