Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Vlastník siete Hypernova odchádza zo slovenského trhu

Vlastník siete Hypernova odchádza zo slovenského trhu
insert_photocentronitra.sk

Reťazec Ahold, ktorý na Slovensku prevádzkuje obchody Hypernova a Albert, dnes dosiahol dohodu so spoločnosťou Condorum o predaji svojich podnikateľských aktivít v SR. Informovali o tom dnes zástupcovia spoločnosti.

Finančné detaily transakcie neboli uzavreté, ale táto okolnosť nemá na spoločnosť Ahold podstatný vplyv. Transakcia podlieha ešte schváleniu príslušných orgánov. Vysporiadanie transakcie sa očakáva v prvej polovici roku 2014.

Ahold podrobne preskúmal strategické možnosti a rozhodol sa predať slovenskú časť svojich podnikateľských aktivít. Odchod zo Slovenska umožní jeho manažmentu sústrediť sa na pokračovanie úspešného rozvoja podnikateľských aktivít v ČR.

Na Slovensku prevádzkuje Ahold 24 obchodov, pričom v roku 2012 dosiahol čisté tržby v hodnote 159 miliónov eur. V Česku Ahold prevádzkuje 283 obchodov pod značkou Albert s čistými tržbami na úrovni 1,76 miliardy eur.

Condorum v súčasnosti prevádzkuje viac ako 90 obchodov pod značkami Terno a Moja Samoška, s vlaňajšími čistými tržbami 127 miliónov eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: centronitra.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments