Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Vláda sa bude snažiť dosiahnuť nediskriminačné podmienky

Vláda sa bude snažiť dosiahnuť nediskriminačné podmienky
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

V rámci spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej únie chce nová vláda presadzovať plošné zrušenie poľnohospodárskych dotácií. „V záujme zachovania konkurencieschopnosti slovenských poľnohospodárov sa budeme dovtedy snažiť dosiahnuť nediskriminačné podmienky,“ uvádza sa v pracovnej verzii programového vyhlásenia vlády, ktoré má TASR k dispozícii.

„Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) od vlády očakáva, že na úrovni EÚ bude po roku 2013 presadzovať zrovnoprávnenia podnikateľských podmienok v agrosektore pre staré a nové členské krajiny,“ uviedol koncom júna pre TASR tlačový hovorca SPPK Stanislav Nemec.

Koalícia v tvoriacom sa programovom vyhlásení sľubuje, že v oblasti poľnohospodárskej a potravinárskej výroby bude podporovať maximálnu mieru finalizácie výroby a tým aj tvorbu vyššej pridanej hodnoty.

„Budeme sa zasadzovať o podporu a rozvoj ekologického poľnohospodárstva,“ avizuje vláda v kapitole poľnohospodárstvo.

Podpora všetkých odborov potravinárskeho priemyslu je taktiež jednou z priorít agrokomory. SPKK očakáva zabezpečenie vyváženého a praxou ostatných členských krajín zavedeného kompatibilného rozdelenia prostriedkov EÚ pre všetky výrobné odbory potravinárskeho priemyslu, nielen pre prvospracovateľské podniky.

Podľa pripravovaného programového vyhlásenia bude vláda „riešiť nerovnosti v reťazci prvovýrobca – spracovateľ – obchod aj na úrovni EÚ“.

Ako uviedol hovorca SPPK, „prioritou komory je pokračovať v riešení väčšej vyváženosti vzťahov medzi obchodnými reťazcami, dodávateľmi potravín a poľnohospodármi. Prvovýrobcovia ťahajú v tejto reťazi za najkratší koniec. Obchodné reťazce majú jednoznačne navrch“.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
fero
fero
23. júl 2010 8:19

čo je to za blbosť, že vláda je za zrušenie dotácii, veď len vďaka ním ako tak naše poľnohospodárstvo živorí… čakám, že to niekto uvedie na pravú mieru ináč to beriem ako podraz od novej vlády…. vyrokujete nediskriminačné podmienky? Neverím, holt všetky naše potraviny sa budú vyrábať v Poľsku, ale… Celý komentár »