Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Vláda: Administratívne kapacity PPA sa pre vyhodnocovanie projektov navýšia

Vláda: Administratívne kapacity PPA sa pre vyhodnocovanie projektov navýšia
insert_photoTASR

Administratívne kapacity Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) sa pre oblasť vyhodnocovania, kontroly verejného obstarávania a implementácie projektových opatrení Programu rozvoja vidieka (PRV) SR na roky 2014 až 2022 do konca tohto roka navýšia. Vyplýva to z návrhu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorý schválila vláda.

„Cieľom predloženého návrhu je v čo najkratšom čase zabezpečiť väčší počet administratívnych kapacít pre PPA a zároveň zefektívniť proces vyhodnocovania žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku (NFP), kontroly verejného obstarávania, zmenového konania a administrácie žiadostí o platbu,“ priblížilo agroministerstvo.

Vzhľadom na veľký počet nevyhodnotených žiadostí o poskytnutie NFP a očakávaný prísun žiadostí o platbu, žiadostí o zmenu a očakávaný prísun podkladov k verejnému obstarávaniu je podľa agrorezortu potrebné dočasne posilniť administratívne kapacity PPA.

Pre kritickú situáciu v čerpaní PRV na roky 2014 až 2022 (čerpanie 62,77 %) navrhuje MPRV zabezpečiť potrebné administratívne kapacity PPA prostredníctvom dočasného preloženia štátnych zamestnancov alebo zamestnancov z orgány štátnej správy administrujúcich poskytovanie NFP. Návrh predpokladá dočasné navýšenie administratívnych kapacít PPA na obdobie apríl 2024 až december 2024.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
14. marec 2024 5:28

Oslovím EK – či to považuje za súlad s akreditáciou PPA ‼️

realista
realista
14. marec 2024 6:49

a to už na čo bude dobré? Komu to pomôže?

Johnny
Johnny
14. marec 2024 7:00
Odpoveď na  realista

sektoru určite nie. na konci dna aj tak možno o rok možno o 2 príde audit komisie a posvietia si na to, a možno štát zase bude na to doplácať. Ale peniaze už budú v sektore. Je očividné že tým sledujú toto.