Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Vianočné čítanie: Prajeme si…

Vianočné čítanie: Prajeme si...
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Dnes väčšina z nás zasadne k štedrovečernému stolu, na ktorom budú jedlá našich predkov. Také, aké ich varili naše mamy a staré mamy, poprípade ako sa uchovali v mysliach ich potomkov. Na sviatočnom stole muselo byť to najlepšie, a predsa to zväčša pochádzalo z „gazdovského dvora“.

Dnes aj potraviny, ktoré by mohli byť od našich roľníkov, dovážame. Je viac ako pravdepodobné, že ani tento, nie len pre poľnohospodárstvo zložitý rok, sa narastajúca závislosť na dovoze potravín nepodarí zvrátiť. Skôr naopak.

Napriek tomu si prajem, aby budúci rok bolo nie len na štedrovečernom stole, ale vždy, dostatok domácich potravín. Aby tí, čo ich vyrábajú a sú na samom začiatku reťazca, dostali za svoju prácu primerané finančné ohodnotenie. Spotrebitelia – obyvatelia, aby nevnímali poľnohospodára len ako podnikateľa, ale udržiavateľa krajiny, ktorý má svoju dielňu pod holým nebom.

Chlebové odvetvie má pred sebou značný kus cesty a rok 2010 bude mimoriadne zložitý. Poľnoinfo.sk bude Vašim spoločníkom aj počas nasledujúceho roka a praje Vám príjemné prežitie posledných decembrových dní.

Autor článku: Juraj Huba
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments